https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_5501f4ff28660e5c7c926c219_o.jpg
2 avqust Milli Kino günü münasibətilə Park Cinema Aygün Mall kinoteatrında “Ümid yeri” qadın və uşaq sığınacağının balaca sakinləri üçün “Super ev heyvanları” cizgi filminin qapalı nümayişi keçirilib.
Nümayişdə 50-ə yaxın uşaq və media nümayəndələri iştirak ediblər. Bu günün yaddaqalan olması və balacaları əyləndirmək üçün xüsusi əyləncə proqramı da hazırlandı.
“Milli kino günü - kino sahəsində çalışan hər kəsin bayramıdır və həmçinin Park Cinema ailəsi üçün bu belədir. Biz də qərara gəldik ki, bu özəl günü “Ümid yeri” qadın və uşaq sığınacağının balaca üzvləri ilə qeyd edək ki, bu gün onlar üçün yaddaşlarda qalsın. Həmçinin qeyd edim ki, biz bu və bu tipli tədbirləri ənənə halına çevirəcəyik.”- deyə Park Cinemanın PR meneceri Sabina Bağırova bildirib.
Bu il 124-cü ildönümünü qeyd etdiyimiz Azərbaycan kino sənəti ötən müddətdə əlamətdar hadisələrlə zəngin özünəməxsus inkişaf yolu keçərək, xalqımızın mədəni-mənəvi həyatında mühüm rol oynayıb.
Qeyd edək ki, 2001-ci ildən prezident Heydər Əliyevin sərəncamı ilə avqustun ikisi Azərbaycan Milli Kino günü kimi rəsmiləşdirilib.

По случаю Дня национального кино в «Парк Синема» прошел специальный показ для детей
По случаю Дня национального кино в «Парк Синема» прошел специальный показ для детей По случаю Дня национального кино в «Парк Синема» прошел специальный показ для детей
По случаю Национального дня кино 2 августа в кинотеатре «Park Cinema Aygün Mall» состоялся закрытый показ анимационного фильма «Супер питомцы» для детей из детского приюта «Ümid yeri».
На показе приняли участие около 50 детей и представители СМИ. Также была подготовлена ​​специальная развлекательная программа, чтобы развлечь и сделать этот день незабываемым для маленьких гостей.
«День национального кино - это праздник для всех, кто работает в киноиндустрии, и в особенности для команды «Park Cinema». В связи с этим мы решили отметить этот особенный день вместе с нашими маленькими друзьями из приюта для детей и женщин «Ümid yeri», и запечатлеть этот день в их памяти. Также отмечу, что мы намерены превратить подобные мероприятия в традицию», - сказала Сабина Багирова, PR-менеджер кинотеатра «Park Cinema».
Азербайджанский кинематограф, отмечающий в этом году свое 124-летие, сыграл важную роль в культурной и духовной жизни нашего народа, пройдя уникальный путь развития, богатый замечательными событиями.
Следует отметить, что с 2001 года по распоряжению президента Гейдара Алиева 2 августа официально объявлено Днем национального кино Азербайджана.