Yelo Bank-ın dəstəyi ilə "Lider, yoxsa rəhbər" mövsuzunda top forum keçirilib
Yelo Bank-ın dəstəyi ilə "Lider, yoxsa rəhbər" mövsuzunda top forum keçirilib Yelo Bank-ın dəstəyi ilə "Lider, yoxsa rəhbər" mövsuzunda top forum keçirilib
Yelo Bank mötəbər tədbirlərə ev sahibliyi etməyə davam edir. Bu dəfə Bankın dəstəyi ilə “İşgüzar 5 çay” adlı forum keçirilib. “Lider, yoxsa rəhbər?” mövzusunu əhatə edən forumda 20 sahibkar qadın, AQSİA (Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyası) İdarə Heyətinin sədri Səkinə Babayeva, Yelo Bank-ın İnsan Kapitalının İdarəedilməsi departamentinin direktoru Məhbubə Ziyatlı və bankın digər əməkdaşları iştirak ediblər.
Forumun keçirilməsində əsas məqsəd "Lider və rəhbər necə olmalıdır?", "Hər rəhbər Lider ola bilərmi?", "Ən vacib liderlik xüsusiyyətləri hansılardır?" kimi suallara sahibkar xanımlarla birlikdə müzakirə şəklində cavab tapmaq və onları gələcək karyeralarında rəhbər, yaxud lider olmağın çətinlikləri və üstünlükləri haqqında məlumatdırmaqdır.
Forumda biznes təlimi üzrə psixoloq Aidə Qasımova və şüuraltı terapiya üzrə mütəxəssis Aytən Hüseynzadə liderlik və rəhbərlik haqqında iştirakçıları məlumatlandıraraq onların oxşar və fərqli xüsusiyyətlərini vurğuladılar. Həmçinin sahibkar xanımlarla birlikdə müzakirələr əsasında lider və rəhbərin xarekterik xüsusiyyətlərini də aydınlaşdırmağa çalışdılar.
Qeyd edək ki, Yelo Bank üçün real sektorun, xüsusilə kiçik və mikro sahibkarlıqla məşğul olan xanımları dəstəkləmək prioritetdir. Bu mövzuda Bank bundan sonra da təşəbbüskar layihələrinə davam edəcək.
Mikro biznes krediti haqqında əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_e47940b6391b68c2bc4c3a1d6_o.jpg
Yelo Bank продолжает организовывать престижные мероприятия. На этот раз, при поддержке Банка, состоялся форум под названием «Деловой чай в пять». Тема форума была «Лидер или руководитель?». В форуме участвовали председатель правления Ассоциации развития женского предпринимательства Азербайджана Сакина Бабаева, 20 женщин-предпринимателей, директор департамента управления человеческими ресурсами Yelo Bank Махбуба Зиятли, а также другие сотрудники банка.
Основная цель форума заключалась в обсуждении некоторых важных вопросов: «Какими должны быть лидер и руководитель?», «Может ли каждый руководитель быть лидером?», «Какие самые важные качества лидера?», а также поделиться с женщинами-предпринимателями знаниями о сложностях и преимуществах быть лидером или руководителем в их будущей карьере.
На форуме выступили психолог по бизнес-тренингам Айда Гасымова и специалист по подсознательной терапии Айтен Гусейнзаде, которые рассказали участникам о лидерстве и руководстве, подчеркивая сходства и различия между этими ролями. Также вместе с женщинами-предпринимателями они старались выяснить характерные особенности лидеров и руководителей через обсуждения.
Отметим, что для Yelo Bank поддержка реального сектора, особенно малого и микропредпринимательства среди женщин, является одним из приоритетных направлений. Банк и в будущем продолжит поддерживать инициативные проекты в этой области.
Вас интересуют кредит для микробизнеса? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az