https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_575cf242e13ec2089f63609c2_o.jpg
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində və Azərbaycanda keçiriləcək COP29 beynəlxalq tədbirinə dəstək məqsədilə Yelo Bank təşəbbüskar addım atıb. Bankın Baş ofisində 200-dən çox gəncin iştirakı ilə “Youth Water Innovation Forum-2024” tədbiri keçirilib. Tədbir Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Gənclər Fondu, “Aqualink” MMC-nin birgə dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının (ATGTİ) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Forumun rəsmi açılış mərasimində Yelo Bank-ın İşəqəbul və Kadr Planlaması şöbəsinin meneceri Aygün Məhərrəmova-Kazımova iştirakçıları salamlayaraq Bank haqqında, tələbə və gənclər üçün kareyra fürsətləri barədə məlumat verib. O, həmçinin günümüzün ən aktual mövzularına həsr olunan belə forumların gənclərin maarifləndirilməsində mühüm rol oynadığını vurğulayıb. Forumda daha sonra dəstəkçilərin rəsmi nümayəndələri də çıxış edib. Tədbirin rəsmi hissəsi yekunlaşdıqdan sonra Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tələbələrinin ifası dinlənilib. Forumun ikinci hissəsi isə üç fərqli və günümüzün aktual mövzularını əhatə edən panel görüşləri ilə davam edib.
Forumun keçirilməsində əsas məqsəd su təsərrüfatı sahəsinin gənclər tərəfindən öyrənilməsi, içməli və çirkab su texnologiyalarında müasir səmərəli həllərini təşviq etməkdir. Qeyd edək ki, Yelo Bank korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına uyğun olaraq fəal təhsil dəstəkçisidir. Bank, gənclərimizin parlaq gələcəyinə yönəlmiş təşəbbüslərini və tələbə təşkilatları ilə aktiv əməkdaşlığını davam etdirəcək.
Bank xidmetleri haqqında əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_575cf242e13ec2089f63609c2_o.jpg
В рамках "Года солидарности за зеленый мир" и поддержки международного мероприятия COP29, которое состоится в Азербайджане, Yelo Bank организовал "Молодежный форум водных инноваций-2024". Мероприятие, собравшее более 200 молодых людей, прошло в головном офисе банка при поддержкеМинистерства экологии и природных ресурсов, Молодежного фонда, компании "Аквалинк" и Союза студенческих молодежных организаций Азербайджана.
Со вступительной речью выступила Айгюн Магеррамова-Кязымова, менеджер по планированию персонала Yelo Bank, рассказав участникам о возможностях банка и карьерном росте для студентов и молодежи. Она также подчеркнула важность таких форумов для просвещения молодежи по актуальным вопросам современности. В рамках форума также выступили представители остальных партнеров. После официальной части последовало выступление студентов Азербайджанской Национальной Консерватории. Затем форум продолжился серией панельных дискуссий по трем актуальным темам.
Основная цель форума – стимулирование интереса молодежи к изучению водного хозяйства и поиску современных эффективных решений в сфере водоснабжения и водоотведения. Yelo Bank активно поддерживает образовательные инициативы в рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности и планирует продолжать свои усилия, направленные на поддержку светлого будущего молодежи и сотрудничество с студенческими организациями.