https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_18614f9ceedb71e555ff19c11_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) ilə Türkiyənin Kapadokya Universiteti arasında anlaşma memorandumu və “Erasmus” mübadilə protokolu imzalanıb.
Memorandum və protokolu BDU-nun rektoru Elçin Babayev və Kapadokya Universitetinin rektoru Hasan Ali Karasar imzalayıb.
Anlaşma memorandumunda birgə konfransların, seminarların, simpoziumların keçirilməsi, ortaq elmi tədqiqat layihələrinin işlənməsi, akademik və inzibati heyətin, tələbə, doktorant və tədqiqatçıların mübadiləsinin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.
“Erasmus” mübadilə protokolu çərçivəsində də bakalavr, magistr, tədqiqatçıların və akademik heyətin mübadiləsi həyata keçiriləcək.
Kapadokya Universitetinin əsası 2005-ci ildə qoyulub. 4 fakütə, 11 mərkəz və şöbənin fəaliyyət göstərdiyi universitetdə 9000-ə yaxın tələbə təhsil alır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_18614f9ceedb71e555ff19c11_o.jpg
Между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Университетом Каппадокии (Турция) подписаны меморандум о взаимопонимании и протокол обмена Erasmus.
Меморандум и протокол подписали ректор БГУ Эльчин Бабаев и ректор Университета Каппадокии Хасан Али Карасар.
Меморандум о взаимопонимании предусматривает проведение совместных конференций, семинаров, симпозиумов, разработку совместных научно-исследовательских проектов, обмен научными и административными кадрами, студентами, докторантами и исследователями.
В рамках протокола обмена Erasmus будет осуществлен обмен бакалаврами, магистрами, исследователями и научными сотрудниками.
Университет Каппадокии основан в 2005 году. В вузе, который имеет 4 факультета, 11 центров и отделов, обучается около 9000 студентов.