https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_d1f648e4c517a1990c7d5d0ca_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) məzunlarının Dövlət İmtahan Mərkəzinin keçirdiyi dövlət qulluğu imtahanlarındakı nəticələrinə görə ölkədəki ali təhsil müəssisələri arasında liderdir.
Belə ki, 2023-cü il ərzində Dövlət İmtahan Mərkəzi dövlət qulluğunun inzibati vəzifələrinin tutulması məqsədilə A və B növləri üzrə hər biri 6 imtahan olmaqla ümumilikdə 12 test imtahanı keçirib. İmtahanlarda iştirak edən 16200 namizəddən 4709 nəfəri uğurlu nəticə əldə edib.
Test imtahanlarında uğur əldə edərək sertifikat alan namizədlərin təhsil aldığı ali məktəblər üzrə nəticələrə əsasən, BDU birinci yerdə qərarlaşıb. Test imtahanlarında uğur əldə edən 4709 nəfərdən 1032-si BDU-nun məzunudur. Bu, dövlət qulluğu imtahanlarında uğur qazanan namizədlərin 22 faizi deməkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_d1f648e4c517a1990c7d5d0ca_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) является лидером среди вузов страны по результатам его выпускников на экзаменах на государственную службу, проводимых Государственным экзаменационным центром.
Так, в 2023 году Государственный экзаменационный центр провел 12 экзаменов на замещение должностей государственной службы. Из 16 200 кандидатов, принявших участие в экзаменах, успешных результатов добились 4 709 человек.
По кандидатам, получивших сертификаты после благополучной сдачи экзаменов, БГУ занял первое место. Так, из 4709 успешных кандидатов 1032 являются выпускниками БГУ, что составляет 22 процента удачных кандидатов.