https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_5e84afd0e34ea27189a69420d_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) tələbə və əməkdaşlarının təqdim etdiyi 7 layihə Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun “İdeyanı reallaşdır 2023” gənclərin fərdi layihələri üzrə qrant müsabiqəsində qalib olub.
“BDU könüllüləri” təşkilatının sədri Nərmin Heydərova tərəfindən təqdim edilmiş layihə müsabiqənin “Vətənimiz” qrantı üzrə “Ulu Öndər Heydər Əliyev və Azərbaycan gəncliyi" mövzusunda qrant əldə edib. Layihə çərçivəsində 500 nəfərdən çox tələbə və şagirdə Heydər Əliyevin azərbaycançılıq ideologiyası aşılanacaq.
“BDU könüllüləri” təşkilatının sədr müavini İsmayıl Zeynalovun "Gənc proqramçılar - proqramlaşdırma müsabiqəsi" layihəsi “Azərbaycan könüllüsü” qrantı üzrə uğur qazanıb. Müsabiqə proqramlaşdırma və İT sahələri ilə ixtisaslarda təhsil alan və ya bu sahəyə marağı olan 16-29 yaş aralığındakı tələbələr arasında keçiriləcək.
BDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Ələkbər Həsənov “Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu”” layihəsi üzrə qalib olub.
Bundan əlavə, BDU-nun Fizika fakültəsinin mütəxəssisi, Nanomaterialların kimyəvi fizikası kafedrasının müəllimi, Fizika Problemləri Elmi-Tədqiqat İnstitutunun dissertantı Sara Rəhimzadə “Smart Agro Technology - Ağıllı Suvarma Texnologiyasının yaradılması”, Nanomaterialların kimyəvi fizikası kafedrasının I kurs doktorantı Məhəmməd Bağırov “Gələcəyin innovativ enerji texnologiyası”, Elmi təşkilatı şöbənin mütəxəssisi Rəvanə Sadıxlı "Sky Observations Festival 2024", Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Ağababa Babayev “STEAM müəllimi ol” layihələri ilə müsabiqənin qalibi olublar.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_5e84afd0e34ea27189a69420d_o.jpg
7 проектов, представленных студентами и сотрудниками Бакинского государственного университета (БГУ), стали победителями грантового конкурса Фонда молодёжи «Реализуй идею 2023».
Проект, представленный председателем организации «Волонтеры БГУ» Нармин Гайдаровой, в рамках гранта конкурса «Наша Родина» выиграл грант на тему «Великий лидер Гейдар Алиев и молодежь Азербайджана».
Проект заместителя председателя организации «Волонтеры БГУ» Исмаила Зейналова «Молодые программисты – конкурс программирования» в рамках гранта «Азербайджанский волонтёр» добился успеха.
Успеха добился и Алекбер Гасанов - председатель студенческой молодежной организации БГУ, представив проект «Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?».
Кроме того, победителями конкурса стали следующие проекты: проект «Smart Agro Technology – создание технологии умного орошения» преподавателя кафедры химической физики наноматериалов, диссертанта Научно-исследовательского института проблем физики Сары Рагимзаде, проект «Инновационные энергетические технологии будущего» докторанта кафедры химической физики наноматериалов Мухаммеда Багирова, проект «Sky Observations Festival 2024» специалиста отдела организации науки Ряваны Садыхлы, проект «Стань преподавателем STEAM» студента факультета социальных наук и психологии Агабабы Бабаева.