ABB-nin ATM-lərində yenilik!
Ölkəmizin ən böyük xidmət şəbəkəsinə malik banklarından olan ABB öz ATM-lərində yeni proqram təminatının tətbiqinə başlayıb. Bu yenilik ATM-lər vasitəsilə bank xidmətlərini daha asan və çevik əldə etməyə imkan yaradır.
Yeni proqram təminatının imkanları ilə müştərilər ATM-dən yalnız nağd vəsait çıxarmaq üçün istifadə etməyəcəklər. Filialların təqdim etdiyi bəzi xidmətlərdən də 24/7 rejimində yararlana biləcəklər. ABB öz ATM-lərinin proqram təminatının yenilənməsini “Azerikard” və CASPA şirkətləri ilə birgə həyata keçirir.
ABB Azərbaycan Mərkəzi Bankının layihəsi olan “AniPay”lə mədaxil xidmətini öz yeni ATM-lərinə əlavə edən ilk bank olub. “AniPay” ödəniş sistemində (“AniPay” tətbiqi) qeydiyyatdan keçmiş bütün müştərilər ABB-nin yeni nəsil ATM-lərində ölkədaxili istənilən bank hesabına komissiyasız mədaxil edə bilərlər. Heç bir komissiya və ya limit yoxdur. ATM-lər vasitəsilə belə imkanlardan istifadə müştərilərdə yeni rəqəmsal təcrübələr formalaşdırır.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın ilk ATM-i məhz ABB-yə məxsus olub. Həmin ATM hazırda bankın mərkəzi filialında yaradılmış muzeydə eksponat kimi qorunur. Ölkəmizdə ATM-lərlə təmassız NFC əməliyyatlarının həyata keçirilməsini də ilk dəfə ABB tətbiq etməyə başlayıb. Hazırda ABB-nin ölkə üzrə 961 ATM-i var. Onlardan 498-i Bakıda, 463-ü regionlardadır.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_27bf2422a143ddfdfee812fa2_o.jpg
Банк ABB, обладая одной из крупнейших сетей обслуживания в нашей стране, начал внедрение нового программного обеспечения в свои банкоматы. Это обновление призвано обеспечить клиентам более удобный и гибкий доступ к банковским услугам.
Благодаря новым возможностям программного обеспечения, клиентам теперь доступен широкий спектр услуг, предоставляемых филиалами Банка круглосуточно, что позволяет использовать банкоматы не только для обналичивания денежных средств. Внедрение нового программного обеспечения в банкоматах осуществляется в сотрудничестве с компаниями Azericard и CASPA.
Банк ABB стал первым банком, внедрившим депозитную услугу в свои банкоматы с помощью AniPay, проекта Центрального банка Азербайджана. Клиенты, зарегистрированные в системе AniPay, могут вносить депозиты на любой банковский счет в стране без комиссий через банкоматы нового поколения Банка АВВ.
Первый банкомат в Азербайджане принадлежал именно Банку АВВ и сейчас хранится как экспонат в музее Центрального филиала Банка. Банк ABB также был первым во внедрении технологии бесконтактных NFC-транзакций в банкоматах страны. В настоящее время у Банка ABB насчитывается 961 банкомат, из которых 498 расположены в Баку и 463 — в регионах.