https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_e0fbdae478989c4867fc27483_o.jpg
Tədbir zamanı media nümayəndələrinin suallarını cavablandıran Dr. Klaus Müller azad olunmuş ərazilərdə qısa müddət ərzində şəbəkə infrastrukturunun yaradılması, ən müasir səs texnologiyası olan VoLTE xidmətinin təqdim edilməsi və Xankəndi şəhərində ilk mobil rabitə mağazasının “Bakcell” tərəfindən istifadəyə verilməsini bildirib.
“Bakcell"in mətbuatda müzakirələrə səbəb olmuş yeniliklər vədi barədə suallara cavab olaraq, şirkətin baş direktoru bildirib ki, “Bakcell” böyük dəyişikliklər astanasındadır və bu barədə 25 apreldə ətraflı məlumat açıqlanacaq.
Həmçinin, Dr. Klaus Müller qeyd edib ki, 2024-cü ildə “Bakcell” bütün ölkə boyunca mobil rabitə və xidmət şəbəkəsini daha da genişləndirmək niyyətindədir.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_e0fbdae478989c4867fc27483_o.jpg
During the event, Dr. Klaus Mueller noted that in a short period, the company managed to establish network infrastructure in the liberated areas, introduce VoLTE service, the advanced voice technology, and opened the first telco store in Khankendi.
Responding to high public interest in Bakcell's upcoming innovations, the CEO stated that the company is on the verge of major changes, with detailed information to be announced on April 25.
In addition, Dr. Klaus Mueller noted that in 2024, Bakcell intends to further expand its mobile communication and service network throughout the country.