https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_34c8f121714ec4577d50eccaf_o.jpg
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu nüfuzlu “Skytrax World Airport Awards 2024” mükafatının iki nominasiyasında qalib gələrək növbəti dəfə regionun ən yaxşı hava limanlarından biri statusunu təsdiq edib.
Frankfurtda EXPO sərnişin terminalında baş tutan mükafatlandırma mərasimində Bakı aeroportu “Mərkəzi Asiyanın/MDB-nin ən yaxşı hava limanı” adına layiq görülüb. Bundan əlavə, o, ardıcıl üçüncü dəfə “Mərkəzi Asiyanın və MDB-nin ən yaxşı hava limanı işçiləri” nominasiyasında qalib olub.
“Bu, işimizin və mükəmməlliyə sadiqliyimizin gözəl tanınmasıdır. Bizim üçün sadəcə ən yaxşı olmaq deyil, ən yaxşı olaraq qalmaq vacibdir. “Skytrax” tərəfindən iki nüfuzlu mükafat almağımız düzgün istiqamətdə getdiyimizi təsdiqləyir. Bakı hava limanı bundan sonra da beynəlxalq tələblərə və standartlara cavab verən yüksək keyfiyyətli xidmətlər göstərməyə davam edəcək”, - deyə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Samir Rzayev bildirib.
“Bakı hava limanı son illərdə “World Airport Awards”da davamlı uğur qazanıb və həm Mərkəzi Asiya/MDB-də ən yaxşı hava limanı, həm də regionda ən yaxşı hava limanı personalı xidməti nominasiyasında ikiqat tanınması aeroportun son illərin çağırışlarından sonra məmnunluğundan xəbər verir",- deyə "Skytrax" şirkətinin baş icraçı direktoru Edvard Pleysted vurğulayıb.
Qeyd edək ki, qlobal hava limanı sənayesi üçün keyfiyyət standartı hesab edilən “World Airport Awards” mükafatı 2023-cü ildən 2024-cü ilə qədər 7 ay ərzində 100 ölkədən olan sərnişinlər arasında keçirilən “World Airport Survey” sorğusuna əsaslanır.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_34c8f121714ec4577d50eccaf_o.jpg
Международный аэропорт Гейдар Алиев в очередной раз подтвердил свой статус одного из лучших аэропортов региона, победив в двух номинациях престижной премии Skytrax World Airport Awards 2024.
На церемонии награждения, состоявшейся в пассажирском терминале EXPO во Франкфурте, Бакинскому аэропорту было присвоено звание «Лучший аэропорт Центральной Азии/СНГ». Кроме того, он в третий раз подряд стал победителем в номинации «Лучший аэропортовый персонал в Центральной Азии/СНГ».
"Это замечательное признание нашей работы и стремления к совершенству. Для нас важно не просто быть лучшими, но оставаться таковыми, и получение двух престижных наград от Skytrax подтверждает, что мы идем в правильном направлении. Бакинский аэропорт и впредь продолжит предоставлять высококачественные услуги, соответствующие самым высоким мировым требованиям и нормам", - сказал президент ЗАО "Azerbaijan Airlines" Самир Рзаев.
«Бакинский аэропорт в последние годы пользуется неизменным успехом в конкурсе World Airport Awards и двойное признание как лучшего аэропорта в Центральной Азии/СНГ, так и лучшего аэропортового персонала в регионе свидетельствует об удовлетворенности аэропорта после вызовов последних лет", - заявил Эдвард Плейстед, генеральный директор компании "Skytrax".
Отметим, что премия World Airport Awards, считающаяся стандартом качества для мировой аэропортовой индустрии, основана на опросе World Airport Survey, проведенном среди пассажиров из 100 стран мира в течение 7 месяцев с 2023 по 2024 год.