https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_2478b13afbee30d233c976305_o.jpg
Festival rəssam Ülviyyə Sadıxovanın çıxışı ilə başlayıb. Əsərlərin sərgisindən və festivalın ab-havasından ilhamlanan rəssam ilin bu gözəl və romantik vaxtının canlı xatirələrindən və enerjisindən istifadə edərək, öz rəngarəng bahar obrazını qonaqlar qarşısında canlandırıb.
Fotoqraflar Valeri Bazrux, İradə Əsədova, Aydin Mehdiyev, Vsevolod Tsurikov, Hikmət Sadıxov, Veronika Qriqoryeva, Coşqun Süleymanov, Nurziyə Xəlilova, Əhməd Hatəmzadə və Rüstəm Hüseynov festivala həsr olunmuş, ortaq konsepsiya - sevgi, baharı birlikdə nümayiş etdirmək üçün birləşən əsərlərini təqdim ediblər. ilin ən ruhlandırıcı və çiçəklənən vaxtında isti, romantik və rahat Bakı. Hər bir müəllif kadrda öz obrazının vizual təcəssümünü təqdim etdi.
Məşhur musiqiçi Araz Hümbətli (ArazÔzarA) mövsümün ən romantik hadisəsinin ab-havasını tamamlayan bir neçə ilhamlı kompozisiya ifa edib. Sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Alena İnyakina festivalın qonaqlarını daha bir musiqi sürprizi ilə sevindirdi. Onun fortepiano ifası tədbirə gələn hər kəsi sevindirdi.
Festivalın ideyası Bakıya, fotoqrafiyaya və həyatın özünə aşiq olan istedadlı yaradıcı insanları birləşdirmək məqsədi kimi yaranıb. Festival panoramik pəncərələri mərkəzi prospektə və Hökumət Evinin binasına baxan Rus Evində keçirilir. Pəncərədən kənarda möhtəşəm hava və isti yazın valehedici panoraması festivala xüsusi atmosfer ab-havası bəxş etdi.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_2478b13afbee30d233c976305_o.jpg
The festival began with a performance by artist Ulviya Sadikhova. In front of the guests, inspired by the exhibition of works and the atmosphere of the festival, the artist painted her colorful image of spring, using the vivid memories and energy of this beautiful and romantic time of year.
Photographers Valery Bazrukh, Irada Asadova, Aidyn Mehdiyev, Vsevolod Tsurikov, Hikmet Sadikhov, Veronika Grigoryeva, Joshgun Suleymanov, Nurziya Khalilova, Akhmed Khatamzadeh and Rustam Huseynov presented their works dedicated to the festival, united by a common concept - to show together love, spring and warm, romantic and cozy Baku at the most inspiring and blooming time of the year. Each author presented a visual embodiment of his image in the frame.
Famous musician Araz Humbatly (ArazÔzarA) performed several inspired compositions that complemented the atmosphere of the most romantic event of the season. Doctor of Philosophy in art history Alena Inyakina pleased the festival guests with another musical surprise. Her piano performance delighted everyone present.
The idea of the festival originated as a goal to unite talented creative people who are in love with Baku, photography and life itself. The festival takes place in the Russian House, whose panoramic windows look out onto the central avenue and the Government House building. The mesmerizing panorama of magnificent weather and warm spring outside the window gave a special atmospheric ambiance to the festival.