https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_78b257de4f2079f17cc4ccf5b_o.jpg
Kapital Bank 29-31 iyul 2022-ci il tarixlərində Gəncədən 22 kilometr məsafədə, Hacıkənd qəsəbəsinə yaxın ərazidə yerləşən Xan yaylağında keçirilən II Milli Yaylaq Festivalında iştirak edib. “Cavad xan” Tarix və Mədəniyyət fondunun təşəbbüsü, Mədəniyyət Nazirliyinin və bir sıra dövlət qurumlarının təşkilatçılığı ilə keçirilən festivalda 22 xarici ölkədən 300-ə yaxın qonaq iştirak edib.
Festivalda Kapital Bank tərəfindən təşkil olunan çadırda qonaqlara bir sıra bank xidmətləri təqdim edilib, bank məhsullarının şərtləri barədə ətraflı məlumat verilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Həmçinin Birbank taksit kartı, kredit xətti, nağd pul krediti, sahibkarlara verilən kreditlər üzrə müraciətlər toplanıb və müvafiq filiallara yönəldilib. Bundan başqa ərazidə Kapital Bank bankomatı da yerləşdirilib.
Qeyd edək ki, II Milli Yaylaq Festivalının Milli yaylaq oyunları çərçivəsində qonaqların asudə vaxtının səmərəli keçirilməsi məqsədilə müxtəlif yarışlar keçirilib. Festivalda mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri, eləcə də yaradıcı şəxslər öz məhsullarını təqdim ediblər. Burada KOBİA tərəfindən yaradılan “Sənətkarlıq məhəlləsi”ndə müxtəlif əl işləri, rəsm əsərləri, hədiyyələr, suvenirlər, zərgərlik məmulatları, tekstil məhsulları, oyuncaqlar və sair nümayiş olunub.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_78b257de4f2079f17cc4ccf5b_o.jpg
Kapital Bank принял участие во втором Национальном фестивале «Яйлаг», который прошел 29–31 июля 2022 года в местности под названием Хан Яйлаг, расположенном в 22 километрах от города Гянджа, в поселке Гаджикенд. В фестивале, инициатором которого был Фонд истории и культуры «Джавад хан», а организаторами выступили Министерство культуры и ряд других государственных учреждений, участвовали около 300 гостей из 22 стран.
На фестивале был установлен специальный шатер Kapital Bank, где всем гостям предоставлялась подробная информация о продуктах и услугах банка, давались ответы на интересующие вопросы, принимались заявки на карту рассрочки Birbank, кредитную линию, кредит наличными и кредит для предпринимателей. На территории Хан Яйлаг был также размещен банкомат Kapital Bank.
В ходе фестиваля в рамках «Спортивных игр на яйлаге» были проведены различные соревнования, чтобы зрители смогли интересно провести свой досуг. Представители микро и малого бизнеса, а также мастера прикладного искусства смогли предложить участникам фестиваля свою продукцию. Различные изделия ручной работы, картины, сувениры, украшения, текстильные изделия, игрушки и т.д. были выставлены в «Ремесленном квартале», созданном Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA).