https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_19212e5b1fd3ad879490bfae7_o.jpg
İordaniya Haşimilər Krallığında rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov İordaniya Haşimilər Krallığının Kralı Əlahəzrət II Abdullah ibn Al Hüseyn ilə görüşüb.
Müdafiə naziri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin salamlarını və Kral Əlahəzrət II Abdullah ibn Al Hüseynə ünvanlanmış ölkəmizin ev sahibliyi edəcəyi BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP29) dəvət məktubunu qarşı tərəfə çatdırıb.
Görüşdə İordaniya ilə bir çox sahələrdə olduğu kimi hərbi sahədə də əməkdaşlığın vacibliyi vurğulanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_19212e5b1fd3ad879490bfae7_o.jpg
Находящийся с официальным визитом в Иордании министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с Королем Иорданского Хашимитского Королевства Его величеством Абдаллой ибн Аль Хусейном II.
Министр обороны передал приветствия Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами господина Ильхама Алиева и письмо-приглашение на 29-ю сессию Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата (COP29), адресованное Его величеству Абдалле ибн Аль Хусейну II.
На встрече была подчеркнута важность сотрудничества с Иорданией в военной сфере, равно как и в других областях.