https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ec9804a132b2c296181c9a30b_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov İordaniya Haşimilər Krallığına rəsmi səfər edib.
Səfər çərçivəsində general-polkovnik Z.Həsənov İordaniya Silahlı Qüvvələrinin Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinin sədri general-mayor Yusif Əhməd Al-Hnaiti ilə görüşüb.
Əvvəlcə rəsmi qarşılanma mərasimi keçirilib. Fəxri qarovulun önündən keçdikdən sonra, protokola uyğun olaraq general-polkovnik Z.Həsənov ziyarətçilər kitabını imzalayıb.
Geniş tərkibdə keçirilən görüşdə hərbi, hərbi texniki sahədə əməkdaşlıq, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ec9804a132b2c296181c9a30b_o.jpg
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов совершает официальный визит в Иорданское Хашимитское Королевство.
В рамках визита генерал-полковник З.Гасанов встретился с председателем Объединенного комитета начальников штабов Вооруженных сил Иордании генерал-майором Юсефом Ахмадом аль-Хунейти.
Сначала состоялась торжественная церемония встречи. После прохождения перед почетным караулом в соответствии с протоколом генерал-полковник З.Гасанов оставил запись в книге посетителей.
На встрече в расширенном составе было обсуждено сотрудничество в военной, военно-технической сфере, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.