https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_1e17e7ab7dd003f109c729a43_o.jpg
Müdafiə nazirinin tapşırığına əsasən, Azərbaycan Ordusunda hərbi qulluqçuların maarifləndirilməsi, mənəvi-psixoloji hazırlığının yüksəldilməsi və milli-mənəvi dəyərlərimizin təbliği məqsədilə hərbi hissələrdə keçirilən görüşlər davam edir.
Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin Qadınlar və Hərbi Qulluqçuların Ailələri ilə iş üzrə şöbəsinin nümayəndələri tərəfindən keçirilən görüşlərdə Azərbaycan Ordusunda gender bərabərliyinin təmin olunması, bu istiqamətdə həyata keçirilən fəaliyyətlər, insan hüquqları və digər mövzularda seminarlar keçirilib.
Aparılan maarifləndirmə tədbirləri çərçivəsində hərbi qulluqçuların və mülki işçilərin fikirləri dinlənilib, maraq doğuran suallar cavablandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_1e17e7ab7dd003f109c729a43_o.jpg
По поручению министра обороны, в Азербайджанской Армии продолжаются встречи, проводимые в воинских частях с целью просвещения военнослужащих, повышения морально-психологической подготовки и пропаганды наших национально-духовных ценностей.
На встречах, организованных представителями отдела по работе с женщинами и семьями военнослужащих Главного управления по личному составу Министерства обороны, были проведены семинары по вопросам обеспечения гендерного равенства в Азербайджанской Армии, проводимой в этом направлении деятельности, правам человека и другим темам.
В рамках просветительских мероприятий были заслушаны мнения военнослужащих и гражданских служащих, даны ответы на интересующие их вопросы.