https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_1e17e7ab7dd003f109c729a43_o.jpg
Müdafiə nazirinin tapşırığına əsasən, Azərbaycan Ordusunda hərbi qulluqçuların maarifləndirilməsi, mənəvi-psixoloji hazırlığının yüksəldilməsi və milli-mənəvi dəyərlərimizin təbliği məqsədilə hərbi hissələrdə keçirilən görüşlər davam edir.
Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin Qadınlar və Hərbi Qulluqçuların Ailələri ilə iş üzrə şöbəsinin nümayəndələri tərəfindən keçirilən görüşlərdə Azərbaycan Ordusunda gender bərabərliyinin təmin olunması, bu istiqamətdə həyata keçirilən fəaliyyətlər, insan hüquqları və digər mövzularda seminarlar keçirilib.
Aparılan maarifləndirmə tədbirləri çərçivəsində hərbi qulluqçuların və mülki işçilərin fikirləri dinlənilib, maraq doğuran suallar cavablandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_1e17e7ab7dd003f109c729a43_o.jpg
The meetings focused on educating military personnel in the Azerbaijan Army, improving their moral-psychological training and promoting national and moral values continue under the instructions of Defense Minister.
Seminars on gender equality in the Azerbaijan Army, activities in this field, human rights and other topics are held by the representatives of the Office for Women and Families of Servicemen of the Main Department for Personnel of the Defense Ministry.
As part of the enlightening activities, the opinions of military personnel and civilian employees were heard and their questions were answered.