https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_50e0208d266eae21533f93198_o.jpg
Azərbaycan Ordusunun bir qrup hərbi qulluqçusu iki qardaş ölkə arasında imzalanmış “Hərbi təhsil sahəsində əməkdaşlıq haqqında” müqavilə çərçivəsində “AKINCI silahlı pilotsuz uçuş aparatının istismarı kursu"nda iştirak ediblər.
Türkiyənin Baykar Müdafiə sənayesi şirkətinin təşkilatçılığı ilə Təkirdağ şəhərində yerləşən Çorlu Təlim Uçuş Mərkəzində keçirilən kursun növbəti buraxılış mərasimi olub.
Mərkəzin rəhbəri cənab Halil Akar açılış nitqi ilə mərasim iştirakçılarını salamlayaraq, təlim mərkəzi haqqında geniş məlumat verib və məzunlara öz səmimi arzularını çatdırıb.
Sonda kursu müxtəlif ixtisaslar üzrə müvəffəqiyyətlə bitirən hərbi qulluqçulara sertifikat və hədiyyələr təqdim edilib, xatirə şəkli çəkilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_50e0208d266eae21533f93198_o.jpg
В рамках соглашения «О сотрудничестве в области военного образования», заключённого между двумя братскими странами, группа военнослужащих Азербайджанской Армии приняла участие в «Курсе по эксплуатации беспилотных летательных аппаратов AKINCI».
Очередная церемония выпуска, организованная компанией «Baykar» оборонно-промышленного комплекса Турции, состоялась в Лётно-учебном центре Чорлу в городе Текирдаг.
Поприветствовав участников церемонии, руководитель центра Халил Акар обстоятельно рассказал об учебном центре и передал свои искренние пожелания выпускникам.
В заключение военнослужащим, успешно окончившим курс по различным специальностям, были вручены сертификаты и подарки, было сделано фото на память.