https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ea771ad5d1563fcd3646ef692_o.jpg
“Azərbaycan Hava Yolları” QSC (AZAL) aprelin 5-də Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində keçirilən əmək yarmarkasında iştirak edib.
AZAL Qubadlı, Zəngilan və Cəbrayıl rayonlarının sakinlərinin işlə təmin olunması məqsədilə 15 vakansiya təqdim edib. Vakansiyalar siyahısında təhlükəsizlik inspektoru, yanğınsöndürən-xilasedici, yanğın avtomobili sürücüsü, daxiliyanma mühərriklərinin maşinisti, teхnоlоji аvаdаnlıqlаrın istismаrı və təmiri üzrə mühəndis, təmirçi-çilingər, qazanxana operatoru və rabitə texniki yer alıb.
Əmək yarmarkasında AZAL-ın əməkdaşları ziyarətçilərə mövcud vakansiyalar haqqında məlumat verib, namizədləri qeydə alıb və kadr seçiminin səmərəliliyinin təmin edilməsi üçün məlumatların təhlilini aparıblar. Yarmarka zamanı təqdim olunan vakant yerlərə 20-yə yaxın vətəndaş müraciət edib.
Daxil olan bütün müraciətlər ən qısa zamanda diqqətlə nəzərdən keçiriləcək və tələblərə cavab verən namizədlər müsahibəyə dəvət ediləcəklər. Müsahibədən uğurla keçən namizədlər müvafiq vəzifə üzrə işlə təmin olunacaqlar.
AZAL “Böyük Qayıdış” proqramını aktiv şəkildə dəstəkləyir. Bugünkü gündə Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində iki beynəlxalq hava limanı — Füzuli və Zəngilan aeroportları fəaliyyət göstərir. Hazırda bu hava limanlarında ümumilikdə 80-ə yaxın əməkdaş çalışır.
AZAL-ın Zəngilanda keçirilən əmək yarmarkasında iştirakı qurumun işğaldan azad olunmuş rayonlarda məşğulluğun təmin edilməsinə və sosial-iqtisadi inkişafın təşviq edilməsinə xüsusi diqqət ayırdığını vurğulayır.
Qeyd edək ki, yarmarkaya 23-ü özəl şirkət, 3-ü dövlət qurumu olmaqla 26 işəgötürən qatılıb. Təqdim olunan vakansiyaların ümumi sayı 253 təşkil edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ea771ad5d1563fcd3646ef692_o.jpg
Azerbaijan Airlines (AZAL) participated in a job fair held on April 5 in the village of Agali, Zangilan District, by the Public Employment Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
AZAL presented 15 vacancies aimed at providing employment opportunities for residents of the Gubadli, Zangilan, and Jabrayil. The job openings included positions such as safety inspector, firefighter-rescuer, fire truck driver, internal combustion engine operator, technical equipment maintenance and repair engineer, mechanic-repairman, boiler room operator, and communications technician.
AZAL representatives at the job fair informed visitors about the available vacancies, registered candidates, and conducted data analysis for efficient personnel selection. During the fair, about 20 citizens applied for the presented positions.
All applications will be thoroughly reviewed in a timely manner, and candidates who meet the requirements will be invited for interviews. Successful applicants will be offered employment upon completing the interview process.
AZAL actively supports the "Great Return" program. Currently, there are two international airports operational in the liberated territories of Azerbaijan — in Fuzuli and Zangilan, providing employment for approximately 80 individuals.
The participation of AZAL in the job fair in Zangilan highlights the organization's significant role in creating job opportunities and fostering the socio-economic development of the liberated regions.
26 employers participated in the job fair in Zangilan, with 23 being private companies and 3 government agencies. A total of 253 job vacancies were available.