https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a328ffd4c3a33c71821205a9e_o.jpg
VTB (Azərbaycan) respublikanın ikinci böyük şəhərində - Gəncədə regional filialını açıb. Filial Atatürk prospekti, 230A ünvanında fiziki və hüquqi şəxslərə xidmət göstərir.
Yeni ofisdə fiziki şəxslər əmanət və kreditləri təşkil edə, ödənişlər və pul köçürmələri həyata keçirə, valyuta mübadiləsi apara bilərlər. Məsafəli əməliyyatların aparılması üçün ofis ərazisində 24 saat fəaliyyət göstərən bankomat və ödəniş terminalı quraşdırılıb.
Filial həmçinin korporativ müştərilərə tam xidmət göstərir. Onlar hesablaşma-kassa xidmətləri, kredit, sənədli və əmanət məhsulları, inkassasiya, əmək haqqı layihələrinə qoşulma və əsas maliyyə xidmətlərinə gecə-gündüz çıxışı olan onlayn bank imkanlarına malikdirlər.
“Biz respublikada biznesimizi, o cümlədən şəbəkənin genişləndirilməsi yolu ilə inkişaf etdirməyə davam edirik. 2023-cü ildə bankın pərakəndə müştərilərinin sayı 10 %, korporativ müştərilərinin sayı isə 50 % çox artıb. Gəncədəki ofis təkcə şəhər sakinləri üçün deyil, həm də yaxın ərazilər - Şəmkir, Tovuz və s. üçün əlverişli ərazidə yerləşir. Bizim yeni filialımız onlara bank xidmətlərini və bank məhsullarının seçimini evə və ya işə yaxın yerlərdə genişləndirməyə imkan verəcək”, deyə VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin sədri İqor Okaev bildirib.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a328ffd4c3a33c71821205a9e_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) открыл региональный филиал во втором по величине городе республики – Гяндже. Отделение обслуживает физических и юридических лиц по адресу проспект Ататюрка, 230А.
Розничные клиенты в новом офисе могут оформить вклады и кредиты, совершить платежи и денежные переводы, обменять валюту. В круглосуточной зоне офиса установлен банкомат и платежный терминал для совершения дистанционных операций.
Филиал обеспечивает полноценное обслуживание корпоративных клиентов. Им доступно расчетно-кассовое обслуживание, кредитные, документарные и сберегательные продукты, инкассация, подключение к зарплатным проектам и онлайн-банку с круглосуточным доступом к основным финансовым услугам.
«Мы продолжаем развивать наш бизнес в республике, в том числе за счет расширения сети. В 2023 году число розничных клиентов банка выросло на 10%, а корпоративных - более чем на 50 процентов. Офис в «Гяндже» удобно распложен не только для жителей города, но и находящихся рядом районов – Шамкир, Товуз и другие. Наше новое отделение позволяет им расширить банковский сервис и выбор банковских продуктов в непосредственной близости к дому или работе», – сказал председатель правления ВТБ (Азербайджан) Игорь Окаев.