https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_f8408a5e9dc99393750dd6f1b_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti martın 22-də İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə deputatlar Elnur Allahverdiyev, Soltan Məmmədov, Sevil Mikayılova, Kamran Bayramov, Əminə Ağazadə, Şahin İsmayılov, Səbinə Xasayeva, Parlament Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Cenevrə Beynəlxalq Hava Limanında nümayəndə heyətini BMT-nin Cenevrə bölməsində və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında Azərbaycanın daimi nümayəndəsi Qalib İsrafilov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində spiker Sahibə Qafarova Parlamentlərarası İttifaqın 148-ci Assambleyasında, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin Üçüncü Konfransında və Asiya Parlament Assambleyasının koordinasiya iclasında iştirak edəcək. Tədbirlərdə Milli Məclisin sədrinin çıxışları, bir sıra ölkələrin parlament sədrləri və nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_f8408a5e9dc99393750dd6f1b_o.jpg
The Parliamentary delegation led by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in Geneva in the Swiss Confederation on 22 March.
The delegation consists of the MPs Elnur Allahverdiyev, Soltan Mammadov, Sevil Mikayilova, Kamran Bayramov, Amina Aghazade, Shahin Ismayilov and Sabina Khasayeva as well as Chief of the Parliament’s Staff Farid Hajiyev and other officials.
The delegation were welcomed at the Geneva International Airport by Azerbaijan’s Permanent Representative to the UN Geneva Office and to other international organisations there Galib Israfilov and other official persons.
During the visit, Speaker Sahiba Gafarova will take art in the 148th Assembly of the Inter=Parliamentary Union, the 3rd Conference of the Parliamentary Network of the Non-Aligned Movement and the coordination meeting of the Asian Parliamentary Assembly. The Speaker of the Milli Majlis is expected to deliver speeches at those events as well as to have meetings with several Presidents of Parliament and Delegation Heads.