https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_f8408a5e9dc99393750dd6f1b_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti martın 22-də İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə deputatlar Elnur Allahverdiyev, Soltan Məmmədov, Sevil Mikayılova, Kamran Bayramov, Əminə Ağazadə, Şahin İsmayılov, Səbinə Xasayeva, Parlament Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Cenevrə Beynəlxalq Hava Limanında nümayəndə heyətini BMT-nin Cenevrə bölməsində və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında Azərbaycanın daimi nümayəndəsi Qalib İsrafilov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində spiker Sahibə Qafarova Parlamentlərarası İttifaqın 148-ci Assambleyasında, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin Üçüncü Konfransında və Asiya Parlament Assambleyasının koordinasiya iclasında iştirak edəcək. Tədbirlərdə Milli Məclisin sədrinin çıxışları, bir sıra ölkələrin parlament sədrləri və nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_f8408a5e9dc99393750dd6f1b_o.jpg
Парламентская делегация во главе с председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 22 марта прибыла в Женеву в Швейцарской Конфедерации с рабочим визитом.
В делегацию входят депутаты Эльнур Аллахвердиев, Солтан Мамедов, Севиль Микайылова, Кямран Байрамов, Амина Агазаде, Шахин Исмайлов и Сабина Хасаева, а также глава Аппарата Парламента Фарид Гаджиев и другие официальные лица.
В международном аэропорту Женевы делегацию встречали постоянный представитель Азербайджана при Женевском отделении ООН и при других международных организациях Галиб Исрафилов и прочие официальные лица.
В рамках визита спикер Сагиба Гафарова примет участие в 148 Ассамблее Межпарламентского Союза, Третьей конференции Парламентской сети Движения Неприсоединения и в координационном заседании Азиатской Парламентской Ассамблеи. Ожидаются выступления спикера Милли Меджлиса на эти мероприятия; кроме того, предусмотрены её встречи со спикерами ряда парламентов и руководителями делегаций.