https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_6986319f516d35d16506908c5_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2024-cü ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzində hərbi qulluqçular arasında daşqaldırma birinciliyi keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin, eləcə də ölkəmizin suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Birinciliyə start verilməmişdən öncə komandaların püşkatma mərasimi keçirilib, yarışın məqsədi və təhlükəsizlik qaydaları çatdırılıb. Hərbi qulluqçular arasında idmana olan marağın daha da artırılması məqsədilə keçirilən bu cür yarışların əhəmiyyəti xüsusi vurğulanıb.
Birdən və təkanla qaldırma üzrə keçirilən yarışda 39 nəfər hərbi qulluqçu 6 çəki dərəcəsində mübarizə aparıb.
Ümumilikdə doqquz komandanın iştirak etdiyi birincilikdə yekun nəticələrə əsasən, “Quru Qoşunları" komandası birinci, "Hərbi Hava Qüvvələri" komandası ikinci, "Hərbi Dəniz Qüvvələri" komandası isə üçüncü yerdə qərarlaşıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_6986319f516d35d16506908c5_o.jpg
According to the training plan for 2024 approved by the Minister of Defense, the kettlebell lifting championship was held among servicemen at the Training and Educational Center of the Azerbaijan Army.
First, the memory of National Leader Heydar Aliyev and Shehids, who sacrificed their lives for the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan accompanied by the military orchestra was performed.
Before the start of the championship, the teams were drawn, and the championship’s objectives and safety regulations were conveyed. The importance of such competitions in terms of increasing servicemen’s interest in sports was emphasized.
The competitions that involved 43 servicemen were held in 6 weight categories without strain and in a push.
According to the overall results of the championship held with the participation of 9 teams, the teams “Land Forces”, “Air Force”, and “Naval Forces” took first, second and third places, respectively.
At the end of the competition, the winners were awarded honorary diplomas, cups, and diplomas, as well as a photo was taken.