https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_03c473e94d1d28e5c49c8dbde_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində martın 15-də Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə ağacəkmə aksiyası keçirib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə ölkəmizdə 2024-cü il “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilib.
Aksiya çərçivəsində Bakının Qaradağ rayonunun Müşfiqabad qəsəbəsində 1 hektar sahədə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun olan 600-dən çox Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib. Həmçinin aksiyanın keçirildiyi ərazidə müvafiq abadlıq işləri aparılıb.
“Yaşıl dünya naminə həmrəy olaq!” şüarı altında təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan Hava Yollarının 50-yə yaxın əməkdaşı iştirak edib. Aksiya ekoloji tarazlığın qorunması məqsədini daşıyırdı.
AZAL BMT-nin Qlobal Sazişinin iştirakçısı olaraq ağacəkmə və digər ekoloji təşəbbüsləri həyata keçirməklə ətraf mühitin mühafizəsi və dayanıqlı inkişaf prinsiplərinə sadiqliyini nümayiş etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_03c473e94d1d28e5c49c8dbde_o.jpg
On March 15, Azerbaijan's national air carrier, AZAL, together with the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, conducted a tree planting campaign as part of the “Green World Solidarity Year.”
The President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev signed an Order on declaring 2024 as the “Green World Solidarity Year” in Azerbaijan.
During the campaign, over 600 Eldar pines and olive trees, suited to the soil and climate of the Absheron Peninsula, were planted across one hectare in Mushfigabad settlement of Garadagh, Baku. Additionally, the area underwent appropriate landscaping.
Approximately 50 Azerbaijan Airlines employees participated in the event under the slogan “Let's Unite for a Green World!” with the goal of preserving ecological balance.
As a signatory to the UN Global Compact, AZAL showcases its dedication to environmental protection and sustainable development through initiatives such as tree planting and other environmental efforts.