https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_03c473e94d1d28e5c49c8dbde_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində martın 15-də Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə ağacəkmə aksiyası keçirib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə ölkəmizdə 2024-cü il “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilib.
Aksiya çərçivəsində Bakının Qaradağ rayonunun Müşfiqabad qəsəbəsində 1 hektar sahədə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun olan 600-dən çox Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib. Həmçinin aksiyanın keçirildiyi ərazidə müvafiq abadlıq işləri aparılıb.
“Yaşıl dünya naminə həmrəy olaq!” şüarı altında təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan Hava Yollarının 50-yə yaxın əməkdaşı iştirak edib. Aksiya ekoloji tarazlığın qorunması məqsədini daşıyırdı.
AZAL BMT-nin Qlobal Sazişinin iştirakçısı olaraq ağacəkmə və digər ekoloji təşəbbüsləri həyata keçirməklə ətraf mühitin mühafizəsi və dayanıqlı inkişaf prinsiplərinə sadiqliyini nümayiş etdirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_03c473e94d1d28e5c49c8dbde_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL совместно с Министерством экологии и природных ресурсов 15 марта провел акцию по посадке деревьев в рамках «Года солидарности во имя зеленого мира».
По Распоряжению Президента Азербайджана Ильхама Алиева 2024 год в нашей стране объявлен «Годом солидарности во имя зеленого мира».
В рамках акции на площади в 1 гектар в поселке Мушфигабад Гарадагского района в Баку было высажено более 600 саженцев эльдарской сосны и оливкового дерева. Эти деревья соответствуют почвенно-климатическим условиям Абшеронского полуострова. Кроме того, были проведены работы по благоустройству территории.
В мероприятии, прошедшем под лозунгом «Давайте будем солидарны во имя зеленого мира!», приняло участие около 50 сотрудников авиакомпании Azerbaijan Airlines.
Акция направлена на сохранение экологического баланса.
Являясь участником Глобального договора ООН, AZAL демонстрирует свою приверженность принципам защиты окружающей среды и устойчивого развития, реализуя посадку деревьев и другие экологические инициативы.