https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_79a77f8142f65dc9d4c3f84f5_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL martın 17-dən Bakıdan Londonun daha bir hava limanına - Qetvikə reyslərin icrasına başlayıb.
“Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin London Qetvik aeroportuna ilk uçuşunun qarşılanması mərasimində Azərbaycanın Böyük Britaniyadakı səfiri Elin Süleymanov, Qetvik hava limanının aviasiya inkişafı üzrə vitse-prezidenti Stefani Uir, media nümayəndələri, aviaşirkətin əməkdaşları və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Aviaşirkət Bakıdan Qetvik hava limanına reysləri həftədə üç dəfə - çərşənbə, cümə və bazar günləri yerinə yetirəcək. Yeni marşrutun açılması ilə AZAL Bakı ilə London arasında həftəlik uçuşlarının sayını 6-ya çatdırdı.
Aviaşirkətin uçuş coğrafiyasının genişləndirilməsi çərçivəsində atılan bu addım sərnişinlərin artan tələbatını qarşılamaq məqsədini daşıyır.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_79a77f8142f65dc9d4c3f84f5_o.jpg
Since March 17, Azerbaijan's national air carrier AZAL has initiated flights from Baku to another London airport, Gatwick.
The first flight of Azerbaijan Airlines at London Gatwick Airport was greeted with a welcoming ceremony, attended by the Ambassador of Azerbaijan to the UK, Elin Suleymanov, Vice President of Aviation Development at Gatwick Airport, Stephanie Wear, media representatives, airline staff, and other officials from both countries.
The airline will operate flights from Baku to London Gatwick Airport three times a week, on Wednesdays, Fridays, and Sundays. With the introduction of this new route, AZAL will now offer 6 weekly flights between Baku and London.
This decision was taken to address the rising demand and is part of the airline's strategy to expand its flight network.