https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_8450644f510c5ac12284a6224_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Gənclər Təşkilatının təşəbbüsü ilə “AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatının infosessiyası keçirilib.
İnfosessiya zamanı təşkilat tərəfindən keçirilən “Global talent”, “Global volunteer” və “Global partners” təcrübə proqramlarından danışılıb. Bildirilib ki, proqramları bitirən şəxslər işlə təmin oluna və beynəlxalq sertifikat əldə edə bilərlər. Tədbirdə proqramlara müraciət və işə qəbul qaydaları ilə bağlı da tələbələrə ətraflı məlumat verilib.
Sonra tələbələrin proqramlarla bağlı sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, AIESEC dünyanın 126-dan çox ölkəsində fəaliyyət göstərir. Təşkilatın Azərbaycanda fəaliyyəti isə 2006-cı ildən başlayıb. Təşkilatın əsas məqsədi gənclərin liderlik potensialını aşkarlamaq, onların inkişafına töhfə vermək, müxtəlif proqramlar vasitəsilə onlara beynəlxalq təcrübə keçmək şansı yaratmaqdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_8450644f510c5ac12284a6224_o.jpg
По инициативе Студенческой молодежной организации Бакинского государственного университета (БГУ) прошла информационная сессия международной молодежной организации «AIESEC Азербайджан».
В ходе сессии говорилось о реализуемых организацией программах стажировок - «Global talent», «Global volunteer» и «Global partners». Сообщалось, что прошедшие программы смогут устроиться на работу и получить международный сертификат. На мероприятии студенты также проинформированы о правилах поступления и трудоустройства.
Затем были даны ответы на вопросы студентов о программах.
Отметим, что AIESEC работает более чем в 126 странах мира. Деятельность организации в Азербайджане началась в 2006 году. Основная ее цель — выявить лидерский потенциал молодых людей, способствовать их развитию и посредством различных программ создать возможности для прохождения международной стажировки.