Növbəti "Komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib
Növbəti "Komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib Növbəti "Komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib
2024-cü il üçün hazırlıq planına uyğun olaraq, "Komando başlanğıc kursu"nun növbəti buraxılış mərasimi olub.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
Kurs iştirakçılarına Müdafiə Nazirliyi rəhbərliyinin təbrikləri çatdırılıb, gələcək xidməti fəaliyyətlərində uğurlar arzulanıb.
Mərasimdə Azərbaycan Ordusunda bütün sahələrdə olduğu kimi, hərbi təhsil sahəsində də həyata keçirilən islahatlar çərçivəsində peşəkar zabit kadrlarının hazırlanmasında Türkiyə modelindən istifadə olunması və bu prosesin həyata keçirilməsində "Komando hazırlığı kursu"nun əhəmiyyəti xüsusi vurğulanıb.
Hərbi qulluqçulara sertifikatlar təqdim olunduqdan sonra şəxsi heyət təntənəli marşla tribuna önündən keçib.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_6dec761513c44dc916a13e0be_o.jpg
В соответствии с планом подготовки на 2024 год, состоялась церемония выпуска очередного «Начального курса коммандос».
Сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя территориальной целостности нашей страны. В сопровождении Военного оркестра был исполнен Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Участникам курса были переданы поздравления руководства Министерства обороны и выражены пожелания успехов в дальнейшей службе.
На церемонии было особо подчеркнуто использование турецкой модели в подготовке профессиональных офицерских кадров в рамках реформ, проводимых во всех направлениях деятельности Азербайджанской Армии, в том числе в сфере военного образования, отмечалась важность «Курса подготовки коммандос» в осуществлении этого процесса.
После вручения военнослужащим сертификатов состоялся торжественный проход личного состава перед трибуной.