Növbəti "Komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib
Növbəti "Komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib Növbəti "Komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib
2024-cü il üçün hazırlıq planına uyğun olaraq, "Komando başlanğıc kursu"nun növbəti buraxılış mərasimi olub.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
Kurs iştirakçılarına Müdafiə Nazirliyi rəhbərliyinin təbrikləri çatdırılıb, gələcək xidməti fəaliyyətlərində uğurlar arzulanıb.
Mərasimdə Azərbaycan Ordusunda bütün sahələrdə olduğu kimi, hərbi təhsil sahəsində də həyata keçirilən islahatlar çərçivəsində peşəkar zabit kadrlarının hazırlanmasında Türkiyə modelindən istifadə olunması və bu prosesin həyata keçirilməsində "Komando hazırlığı kursu"nun əhəmiyyəti xüsusi vurğulanıb.
Hərbi qulluqçulara sertifikatlar təqdim olunduqdan sonra şəxsi heyət təntənəli marşla tribuna önündən keçib.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_6dec761513c44dc916a13e0be_o.jpg
In accordance with the training plan for 2024, the graduation ceremony of the next Commando Initial Course was held.
First, the memory of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, and Shehids, who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan accompanied by the military orchestra was performed.
Congratulations of the Defense Ministry’s leadership were conveyed to the course participants and they were wished success in their future military service.
At the ceremony, the use of the Turkish model in the training of professional officers within the framework of the reforms carried out in the field of military education, as in all areas of the Azerbaijan Army, and the importance of the Commando training course in the implementation of this process was emphasized.
The servicemen were presented with certificates and the military personnel solemnly marched in front of the podium.