https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_be865e355b552570a54dba629_o.jpg
Müştərilərinə səfrəli qiymətlər təqdim edən “Nar” “Qarabağın dirçəlişinə göstərdiyi dəstəyə görə” “Azerbaijan Business award” mükafatı ilə təltif olundu. Mobil operator işğaldan azad edilmiş ərazilərdə satış və şəbəkə infrastrukturunun genişləndirilməsi istiqamətində səylərinə və Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi regionlarının reinteqrasiyası məqsədilə həyata keçirilən layihələrə dəstəyinə görə bu mükafata layiq görülüb.
Müştərilərin etibarlı şəbəkə əhatəsindən faydalana bilməsi üçün mobil operator Şuşa, Xankəndi, Zəngilan, Cəbrayıl, Qubadlı, Kəlbəcər, Laçın, Xocavənd, Füzuli, Tərtər və Ağdam şəhərlərində bugünədək ümumilikdə 100-dən çox baza stansiyasını istifadəyə verib. Bununla yanaşı, 2023-cü ilin dekabr ayında “Nar” Xankəndi stadionunda Qarabağ və MOİK komandaları arasında tarixi futbol görüşündə qürurla iştirak edib. Qeyd edək ki, “Nar” Laçın şəhərində satış və xidmət mərkəzini təqdim edən ilk mobil operatordur.
“Nar üçün Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi regionlarında infrastrukturumuzu genişləndirmək prioritet hədəfimizdir. Biz işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası və yenidəqurulması istiqamətində həyata keçirilən önəmli layihələrə bundan sonra da öz dəstəyimizi göstərməyə davam edəcək, hər bir müştərimizin xidmətlərimizdən sərfəli qiymətə faydalanmasını təmin etmək üçün bütün mümkün səylərimizi səfərbər edəcəyik. Məhz bu yanaşma bizi sizə ən yaxın edir”, - deyə “Nar”ın baş icraşı direktoru Qunnar Panke mükafatlandırma mərasimində öz çıxışında qeyd edib.
2024-cü ildə şəbəkə infrastrukturunu daha da gücləndirməyi hədəfləyən “Nar” Qarabağın iqtisdibaza stansiyalarının, satış və xidmət mağazalarının sayını artırılmasını bu il də davam etdirməyi nəzərdə tutur.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_be865e355b552570a54dba629_o.jpg
Nar, which offers affordable prices to its customers, received the Azerbaijan Business award “For contributing to the revival of Karabakh". This award was granted for Nar’s efforts in the direction of expanding its sales and network infrastructure in the liberated lands and unwavering support to projects in the name of reintegration of Karabakh and East Zangezur economic regions.
So far, Nar has successfully installed and put into operation more than 100 base stations in the Karabakh economic zone, ensuring that its customers in Shusha, Khankendi, Zangilan, Jabrayil, Gubadli, Kalbajar, Lachin, Khojavand, Fuzuli, Tartar and Aghdam benefit from reliable network coverage. Nar also supported a historic football match between "Qarabag" and MOIK Baku teams, which took place in Khankendi stadium in December of 2023. It should be noted that Nar was the first mobile operator to introduce a sales and service store in the city of Lachin.
“Expanding our infrastructure in Karabakh is the priority task. We will continue supporting projects dedicated to the revival of the liberated lands, so that everyone can access our excellent services at the most affordable price. This approach is what makes us closest to you”, – CEO of Nar Qunnar Pahnke stated at the award ceremony.
Committed to further strengthening its network infrastructure in 2024, Nar envisages continuing construction of its base stations and sales and service stores in Karabakh.