https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_be865e355b552570a54dba629_o.jpg
Müştərilərinə səfrəli qiymətlər təqdim edən “Nar” “Qarabağın dirçəlişinə göstərdiyi dəstəyə görə” “Azerbaijan Business award” mükafatı ilə təltif olundu. Mobil operator işğaldan azad edilmiş ərazilərdə satış və şəbəkə infrastrukturunun genişləndirilməsi istiqamətində səylərinə və Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi regionlarının reinteqrasiyası məqsədilə həyata keçirilən layihələrə dəstəyinə görə bu mükafata layiq görülüb.
Müştərilərin etibarlı şəbəkə əhatəsindən faydalana bilməsi üçün mobil operator Şuşa, Xankəndi, Zəngilan, Cəbrayıl, Qubadlı, Kəlbəcər, Laçın, Xocavənd, Füzuli, Tərtər və Ağdam şəhərlərində bugünədək ümumilikdə 100-dən çox baza stansiyasını istifadəyə verib. Bununla yanaşı, 2023-cü ilin dekabr ayında “Nar” Xankəndi stadionunda Qarabağ və MOİK komandaları arasında tarixi futbol görüşündə qürurla iştirak edib. Qeyd edək ki, “Nar” Laçın şəhərində satış və xidmət mərkəzini təqdim edən ilk mobil operatordur.
“Nar üçün Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi regionlarında infrastrukturumuzu genişləndirmək prioritet hədəfimizdir. Biz işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası və yenidəqurulması istiqamətində həyata keçirilən önəmli layihələrə bundan sonra da öz dəstəyimizi göstərməyə davam edəcək, hər bir müştərimizin xidmətlərimizdən sərfəli qiymətə faydalanmasını təmin etmək üçün bütün mümkün səylərimizi səfərbər edəcəyik. Məhz bu yanaşma bizi sizə ən yaxın edir”, - deyə “Nar”ın baş icraşı direktoru Qunnar Panke mükafatlandırma mərasimində öz çıxışında qeyd edib.
2024-cü ildə şəbəkə infrastrukturunu daha da gücləndirməyi hədəfləyən “Nar” Qarabağın iqtisdibaza stansiyalarının, satış və xidmət mağazalarının sayını artırılmasını bu il də davam etdirməyi nəzərdə tutur.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_be865e355b552570a54dba629_o.jpg
Nar, который предлагает доступные цены своим абонентам, получил премию Azerbaijan Business «За вклад в возрождение Карабаха». Эта награда была вручена за приверженность мобильного оператора к расширению своей инфраструктуры на освобожденных территориях и непоколебимую поддержку проектов, направленных на реинтеграцию Карабахского и Восточно-Зангезурского экономического районов.
На сегодняшний день Nar успешно установил и ввел в эксплуатацию более 100 базовых станций в Карабахе, обеспечивая надежное покрытие сети в Шуше, Ханкенди, Зангилане, Джебраиле, Губадлы, Кельбаджаре, Лачине, Ходжавенде, Физули, Тертере и Агдаме. Nar также поддержал исторический футбольный матч между командами «Карабах» и бакинским МОИК, который состоялся на стадионе Ханкенди в декабре 2023 года. Стоит отметить, что Nar стал первым оператором мобильной связи, открывшим центр продаж и обслуживания в городе Лачин.
«Расширение инфраструктуры Nar в Карабахском и Восточно-Зангезурском экономических районах является приоритетной задачей. Мы продолжим поддерживать проекты, направленные на возрождение освобожденных земель, чтобы каждый смог воспользоваться нашими высококачественным услугам по самой доступной цене. Именно этот подход делает нас самым близким вам», – заявил на церемонии награждения генеральный директор Nar Гуннар Панке.
Стремясь к дальнейшему укреплению своей инфраструктуры в 2024 году, Nar планирует продолжить строительство своих базовых станций и центров продаж и обслуживания в населенных пунктах Карабаха.