https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_21c62d3960c47591293433577_o.jpg
“Gənclik Mall” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında bir çox məşhur və populyar aktyorların iştirak etdiyi “Hayatla Barış” Türk bioqrafik filminin təqdimatı keçirilib.
Təqdimatın fəxri qonaqları Azərbaycan Amputant Futbol İctimai Birliyinin İkinci Vətən müharibəsi zamanı mina partlayışı nəticəsində xəsarət almış qazi - futbolçuları olublar. Artıq 2 ilə yaxındır ki, fəaliyyət göstərən Birliyin idmançıları milli komanda səviyyəsində beynəlxalq yarışlarda iştirak edirlər.
Qonaqlar arasında həmçinin Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) nümayəndələri də olub. ANAMA Amputant Futbol İctimai Birliyinə ən çox dəstək göstərən qurumdur.
“Hayatla Barış” filmin rejissoru Ekin Pandırdı.
Baş rolları Taner Ölmez, Nazan Kesal və Bülent İnal canlandırıblar.
Film haqqında qısaca: Uşaqlıqda keçirdiyi qəza nəticəsində əlil qalsa da, bu Barış Tellinin planlarına mane olmur. Qəza nəticəsində sağ ayağını itirən Barış illər ərzində tennisdən atletikaya qədər idmanın bir çox sahəsində Türkiyə rekordları qırıb. Ampute Futbol Milli Komandasında çoxsaylı çempionluqlar qazanan və bombardir olan idmançı zamanla "Ampute Messi" kimi tanınmağa başladı.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_21c62d3960c47591293433577_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall», состоялась презентация турецкого биографического фильма «Hayatla Barış» (Жизнь с Барышем), в котором снялись многие известные и популярные актеры.
Почетными гостями на презентации фильма было Общественное объединение Футболистов-ампутантов Азербайджана, получившие ранения в результате взрыва мин во время Второй Отечественной войны. Спортсмены Федерации почти 2 года участвуют в международных соревнованиях на уровне сборных.
Среди гостей были также представители Агентствa Азербайджанской Республики по разминированию (ANAMA). ANAMA – это организация, которая оказывает наибольшую поддержку Общественному объединению Футболистов-ампутантов.
Режиссёр фильма «Hayatla Barış» Экин Пандыр.
В главных ролях Танер Олмез, Назан Кесал и Бюлент Инал.
Коротко о фильме: В результате несчастного случая в детстве Барыш Телли остался инвалидом, но это не помешало ему идти к своей цели. Барыш, потерявший в результате аварии правую ногу, побил рекорды Турции во многих областях спорта, от тенниса до легкой атлетики. Спортсмена, выигравшего множество чемпионатов Национальной команды по футболу для людей с ампутацией и ставшего бомбардиром, со временем стали называть «Ampute Messi».