https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_21c62d3960c47591293433577_o.jpg
“Gənclik Mall” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında bir çox məşhur və populyar aktyorların iştirak etdiyi “Hayatla Barış” Türk bioqrafik filminin təqdimatı keçirilib.
Təqdimatın fəxri qonaqları Azərbaycan Amputant Futbol İctimai Birliyinin İkinci Vətən müharibəsi zamanı mina partlayışı nəticəsində xəsarət almış qazi - futbolçuları olublar. Artıq 2 ilə yaxındır ki, fəaliyyət göstərən Birliyin idmançıları milli komanda səviyyəsində beynəlxalq yarışlarda iştirak edirlər.
Qonaqlar arasında həmçinin Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) nümayəndələri də olub. ANAMA Amputant Futbol İctimai Birliyinə ən çox dəstək göstərən qurumdur.
“Hayatla Barış” filmin rejissoru Ekin Pandırdı.
Baş rolları Taner Ölmez, Nazan Kesal və Bülent İnal canlandırıblar.
Film haqqında qısaca: Uşaqlıqda keçirdiyi qəza nəticəsində əlil qalsa da, bu Barış Tellinin planlarına mane olmur. Qəza nəticəsində sağ ayağını itirən Barış illər ərzində tennisdən atletikaya qədər idmanın bir çox sahəsində Türkiyə rekordları qırıb. Ampute Futbol Milli Komandasında çoxsaylı çempionluqlar qazanan və bombardir olan idmançı zamanla "Ampute Messi" kimi tanınmağa başladı.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_21c62d3960c47591293433577_o.jpg
The presentation of the Turkish biographical film "Hayatla Barış" (Life with Barish) where many famous and popular actors starred, took place in the premium cinema "CineMastercard", located in the shopping center "Gənclik Mall".
The honorable guests at the presentation of the film were the Football Public Association among amputees of Azerbaijan, who were injured as a result of a mine explosion during the Second Patriotic War. Athletes of the Public Association have been participating in international competitions at the level of national teams for almost 2 years.
Officials of Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) were also among the guests. ANAMA is the organization that provides the most support to the Amputee Football Public Association.
The director of the film "Hayatla Barış" is Ekin Pandyr.
Starring characters are Taner Olmez, Nazan Kesal and Bülent Inal.
Briefly about the film: As a result of an accident as a child, Barish Telly remained disabled, but this did not prevent him from going to his goal. Barish, who lost his right leg in the accident, broke Turkey's records in many sports areas, from tennis to athletics. The athlete, who won many championships of the National Football Team for people with amputation and became a scorer, eventually began to be called "Ampute Messi".
"CineMastercard" is always ready to please you with the best premieres in the history of cinema and make pleasant surprises.