https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_a8748257fdce1cd3e40d6a381_o.jpg
“28 Mall” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında Warner Bros. studiyasının “Dune 2” epik elmi-fantastik filminin premyeradan öncə nümayişi keçirilib.
Tədbirin təşkilində“7 Gül” gül butiki, “MADO” restoranı, ənənəvi Yapon-Asiya desertləri “Mochiki”, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, işıq effektləri “ProEvents”, qum şousu “Show Production” – Aydın Rəhimov, “Hillside” premium çaxırları və Red Bull dəstək göstəriblər.
Axşam Cənubi Koreyanın CJ 4DPLEX şirkəti tərəfindən hazırlanmış unikal ScreenX formatlı filmlə başa çatıb.
ScreenX - 270 dərəcə baxış bucağına malik, filmdən həzz almağa imkan verən tamamilə yeni innovativ texnologiyadır. Kinoteatrın zalında üç proyektor və iki əlavə yan ekran var. Filmin əsas səhnələri mərkəz ekranda nümayiş etdirilir, yan səhnələr isə kadr kompozisiyasını artırır. Bu genişlənmiş məkan tamaşaçıda fərqli hisslər yaratmaqla yanaşı, filmi yaşamağa imkan verir.
Süjet Frenk Qerbertin eyniadlı romanı əsasında qurulub. Rejissor Deni Vilnyovdur. “Dune 2” 2021-ci il filminin davamıdır.
İkinci filmdə demək olar ki, bütün əsas personajlar öz rollarına qayıdacaqlar və süjetin inkişafı üçün çox vacib olan yeni simalar da peyda olacaqlar.
Rollarda: Timoti Şalame, Rebekka Ferqyuson, Zendeya, Deyv Batista, Ostin Batler, Florens Pyu, Leya Seydu, Kristofer Uoken və başqaları.
Film haqqında qısaca: Pol Atreydes frimen xalqı ilə birləşərək, padişah-İmperator və Korrino Evinin başçısı Şaddama qarşı üsyana rəhbərlik edəcək. Beləliklə, baş qəhrəman ailəsinin ölümünə görə qisas almaq istəyir.
Fevralın 29-dan etibarən “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsində ən çox gözlənilən filmlərdən biri 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş etdirilir. Həmçinin, “Dune 2” filmini ən son 4DX və ScreenX texnologiyaları ilə “CineMastercard” kinoteatrlarında izləmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_a8748257fdce1cd3e40d6a381_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «28 Mall», прошёл предпремьерный показ эпического научно-фантастического фильма «Дюна 2» компании Warner Bros.
Поддержку в организации мероприятия оказали: цветочный бутик «7 Gül», ресторан «MADO», традиционные японско-азиатские десерты «Mochiki», фото и видео - креативная компания «Light in Black», световые эффекты «ProEvents», песочное шоу «Baku Show Production» – Айдын Рагимов, вина премиум класса Hillside и «Red Bull».
Вечер закончился просмотром фильма с уникальной технологией ScreenX, разработчиками которых является южнокорейская компания CJ 4DPLEX.
ScreenX — это абсолютно новая супертехнология, позволяющая наслаждаться фильмом с углом обзора 270 градусов. В зале кинотеатра установлено три проектора и два дополнительных боковых экрана. Основные сцены фильма показывают на главном экране, а боковые увеличивают композицию кадра. Такое расширенное пространство позволяет зрителю оказаться «внутри» фильма, создавая при этом новые ощущения.
«Дюна 2»— это продолжение фильма 2021 года. Сюжет основан на одноименном романе Фрэнка Герберта. Режиссёр Дени Вильнёв.
Во втором фильме к своим ролям вернутся почти все главные герои первой части «Дюны», а также появятся новые персонажи, очень важные для развития сюжета.
В ролях: Тимоти Шаламе, Ребекка Фергюсон, Зендея, Дэйв Батиста, Остин Батлер, Флоренс Пью, Лея Сейду, Кристофер Уокен и другие.
Коротко о фильме: Пол Атрейдес объединится с народом фрименов и возглавит восстание против Шаддама — падишаха-императора и главы Дома Коррино. Таким образом главный герой хочет отомстить за гибель семьи.
Уже с 29 февраля, все желающие могут увидеть один из самых ожидаемых фильмов в сети кинотеатров «CineMastercard» на 3-х языках: русский, английский и турецкий. Также, «Дюна 2» можно посмотреть в кинотеатре «CineMastercard» с новейшими технологиями 4DX и ScreenX.