https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_2eafcf5f264ba56603055ee71_o.jpg
ABB-nin bir qrup sahibkar müştərisi üçün bankın “Agile” ofisinə infotur təşkil edilib. Onlara “Agile” iş metodu barədə ətraflı məlumat verilib. ABB-də tətbiq edilən “Agile” təcrübə haqqında söhbət açılıb. Müştərilər bankın ayrı-ayrı “Agile” struktur bölmələri ilə tanış olublar.
“Agile” təcrübənin ən mühüm cəhətlərindən biri müştərilərlə müntəzəm kommunikasiyalardır. Müştərilərin layihələrə cəlb edilməsi, onların faydalı rəylərinin alınması məhsul və xidmətlərin daha da mükəmməlliyinə xidmət edir. Bu cür infoturların məqsədi də müştərilərin “Agile” iş prinsipləri barədə məlumatlılıq səviyyəsinin artırılması, məhsul və xidmətlərin yaradılması prosesində onların fəal iştirakının təmin olunmasıdır.
Sahibkar müştərilərə ABB-nin bizneslər üçün yaratdığı yeni imkanlar haqqında da ətraflı məlumatlar təqdim edilib. O cümlədən, məsafədən hesabın açılması, biznes kartları, SİMA elektron imzasından istifadə, xidmət paketləri, POS-terminal və e-ticarət həlləri, investisiya imkanları və s. haqqında geniş təqdimatlar olub. Sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. İnfoturda 20-dən çox şirkətin nümayəndəsi iştirak edib.
Qeyd edək ki, “ABB Agile” metodologiyasının tətbiqinə 2020-ci ildə bankın Rəqəmsal laboratoriyasında başlanılıb. Hazırda bankda 17 “Agile” struktur fəaliyyət göstərir. Bu strukturlarda 600-dən çox əməkdaş çalışır. Bank yeni məhsul və xidmətlərini “Agile” metodologiyası əsasında yaradaraq inkişaf etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_2eafcf5f264ba56603055ee71_o.jpg
Банк АВВ провел информационный тур в Agile-офисе для группы бизнес-клиентов банка. Им была предоставлена подробная информация о методологии работы Agile. В ходе мероприятия прошла открытая дискуссия о применении Agile-практик в банке АВВ. Клиенты ознакомились с различными структурными подразделениями банка, применяющими методологию Agile.
Один из ключевых аспектов Agile-практики заключается в регулярном взаимодействии с клиентами. Вовлечение клиентов в процесс разработки проектов и получение от них ценных отзывов способствует дальнейшему совершенствованию продуктов и услуг. Цель проведения таких информационных туров заключается в повышении уровня осведомленности клиентов о принципах работы Agile и стимулировании их активного участия в процессе создания продуктов и услуг.
В ходе информационного тура бизнес-клиентам была предоставлена подробная информация о новых возможностях, разрабатываемых банком АВВ для бизнеса. К примеру, такие как удаленное открытие счета, бизнес-карты, использование электронной подписи SIMA, пакеты услуг, POS-терминалы, решения для электронной коммерции, инвестиционные возможности и др. В рамках мероприятия представители банка провели подробные презентации и ответили на вопросы, которые интересовали предпринимателей. В инфотуре приняли участие представители более 20 компаний.
В 2020 году банк ABB начал внедрение Agile-методологии в своей Цифровой лаборатории. На сегодняшний день в банке действует 17 Agile-структур, в которых работают более 600 сотрудников. Банк активно разрабатывает новые продукты и услуги, следуя принципам методологии Agile.