https://www.innews.az/uploads/news/2022-01/_innews_06de4541456bd1727e5519c75_o.jpg
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Almaniya Azərbaycanlıları Alyansının təşkilatçılığı ilə baş tutacaq forumun əsas məqsədi Almaniyanın tibb ocaqlarında nüfuz sahibinə çevrilən azərbaycanlı elm adamlarını və gənc həkimləri bir araya gətirmək, elmi-praktiki mübadilənin aparılması, həkim soydaşlarımız arasında şəbəkələşmənin yaradılmasından ibarətdir. Forumda azərbaycanlı həkimlərin çıxışları dinləniləcək, tibb sahəsində əldə etdikləri son elmi-praktiki nailiyyətlər və yeniliklər təqdim olunacaq, müzakirələr aparılacaq. Forum həm də xaricdə yaşayan həkim soydaşlarımızın Azərbaycan səhiyyəsinə bəxş edə biləcəyi mühüm töhfələrə diqqəti yönəldəcək.
5 mart 2022-ci ildə keçiriləcək forumda Almaniyanın müxtəlif şəhərlərində fəaliyyət göstərən 250 nəfərə yaxın azərbaycanlı həkimin iştirak etməsi nəzərdə tutulub.
Forumda iştirak etmək üçün qeydiyyat linki artıq aktivləşdirilib. İştirakçılar https://ga-symposium.com linkinə daxil olmaqla qeydiyyatdan keçə bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2022-01/_innews_06de4541456bd1727e5519c75_o.jpg
Основная цель мероприятия, которое будет организовано Альянсом азербайджанцев Германии при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой, заключается в консолидации авторитетных азербайджанских ученых и молодых врачей в медицинских учреждениях Германии, проведении научно-практического обмена, создании сетевого взаимодействия между нашими соотечественниками-врачами. На форуме будут заслушаны выступления азербайджанских врачей, представлены их последние научно-практические достижения и новшества в медицинской сфере, проведены обсуждения. Форум также уделит внимание важному вкладу, который проживающие за рубежом наши соотечественники-врачи могут внести в азербайджанское здравоохранение.
В форуме, который состоится 5 марта 2022 года, предусмотрено участие около 250 азербайджанских врачей, работающих в различных городах Германии.