https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_c0f43e61ba059a21b240ae44e_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Mərkəzi Bankın təkmilləşdirilmiş sürətli köçürmələr və ödənişlər sistemi olan AniPay-ə qoşulub. Xidmət QR koddan istifadə etməklə ödənişlər etməyə, o cümlədən digər bankların müştərilərinə pul köçürməyə, kommunal xərcləri ödəməyə və s. imkan verir. Vəsait bir neçə saniyə ərzində alanın hesabına köçürülür.
AniPay fiziki şəxslər, müəssisələr və dövlət qurumları arasında 24/7 rejimində sürətli köçürmələr həyata keçirməyə imkan verir. Bu zaman müştəriyə alan tərəfin tam bank rekvizitlərini doldurmasına ehtiyac yoxdur. Sürətli ödəniş üçün müştərinin mobil telefon nömrəsini, şəxsi FİN kodunu və ya VÖEN-ini daxil etmək olar. Pul köçürmələrini və ödənişləri, həmçinin QR kod vasitəsilə həyata keçirmək mümkündür.
Yeni xidmətin funksionallığı müştərilərə digər istifadəçilərdən öz hesabına vəsait tələb etmək, bank filialına getmədən səhvən köçürülən pulları qaytarmaq, həmçinin eyni vaxtda bir neçə ödəniş etmək imkanı verir.
“VTB (Azərbaycan) müştərilərlə əməkdaşlıq üçün məsafəli xidmətləri aktiv şəkildə inkişaf etdirir. Rahatlıq və yüksək sürətli xidmət bizim üçün prioritetdir. AniPay-in köməyi ilə nağdsız köçürmələr və ödənişlər adi oflayn əməliyyatlar kimi təhlükəsiz olmaqla yanaşı, istifadəçilər üçün daha da asan və əlçatan olacaq. Əminəm ki, ödəniş sistemindən fəal istifadə ölkədə nağdsız ödənişlər mədəniyyətini gücləndirəcək. Biz AniPay-in imkanlarını müştərilərimiz üçün inkişaf etdirməyə davam edəcəyik, onu yeni funksiyalarla tamamlayacağıq”, - VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin sədri İqor Okaev şərh edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_c0f43e61ba059a21b240ae44e_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) присоединился к усовершенствованной Системе быстрых переводов и платежей Центробанка республики – AniPay. Сервис позволяет совершать платежи по QR-коду, отправлять денежные переводы, в том числе клиентам других банков, оплачивать коммунальные услуги и многое другое. Средства на счет получателя зачисляются за пару секунд.
AniPay позволяет мгновенно совершать переводы между физлицами, предприятиями и государственными органами в режиме 24/7. При этом клиенту не нужно заполнять полные банковские реквизиты получателя. Для быстрого платежа можно ввести номер мобильного телефона либо персональный идентификационный номер или номер налогоплательщика. Оплатить или перевести средства из приложения можно также с помощью QR-кода.
Функционал нового сервиса дает возможность клиентам запрашивать средства на свой счет от других пользователей, возвращать перечисленные по ошибке деньги без посещения отделения банка, а также проводить несколько платежей единовременно.
«ВТБ (Азербайджан) активно развивает дистанционные сервисы для взаимодействия с клиентами. Комфорт и высокая скорость обслуживания являются приоритетными для нас. С помощью AniPay безналичные переводы и платежи станут еще более простыми и доступными для пользователей, при этом не уступая по безопасности обычным офлайн-операциям. Уверен, что активное использование платежной системы укрепит культуру безналичных платежей в стране. Мы продолжим развивать функционал AniPay для своих клиентов, дополняя его новыми возможностями», - прокомментировал председатель правления ВТБ (Азербайджан) Игорь Окаев.