Səyahət planlaşdırmağın əsl vaxtıdır: AZAL Novruz tətili üçün 40-dan çox istiqamət üzrə uçuş təklif edir
Səyahət planlaşdırmağın əsl vaxtıdır: AZAL Novruz tətili üçün 40-dan çox istiqamət üzrə uçuş təklif edir Səyahət planlaşdırmağın əsl vaxtıdır: AZAL Novruz tətili üçün 40-dan çox istiqamət üzrə uçuş təklif edir
Novruz bayramının gəlişi ilə Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL sərnişinlərinə onlarla marşrut üzrə uçuşlar təqdim edir və müxtəlif təkliflərlə sevindirir.
Sərnişinlərin istəklərini təmin etmək üçün bayram günlərində Avropa və Asiyanın bir çox şəhərinə aktiv uçuş proqramı planlaşdırılır.
İlin bu dövründə günəşli havada, dəniz kənarında istirahət etmək istəyinin artdığı vaxtda AZAL kurort istiqamətlərinə uçuşlar təklif edir. Tətil günlərində Dubay və Ciddədə çimərlik istirahətindən zövq almaq mümkündür. Həmçinin bu şəhərlərdə gözəl alış-veriş imkanları mövcuddur.
Mükəmməl seçim Aralıq dənizi və ya Qara dəniz sahillərində, Antalya və ya Soçi şəhərlərində tətili keçirməkdir. Üzmək üçün dəniz sərin olarsa, bu şəhərlər səyahətçiləri maraqlı ekskursiyalarla sevindirəcəkdir.
Türkiyə istirahət və alış-veriş üçün populyar istiqamətlərdən biri olaraq qalır. İstanbul, Ankara və Antalya ilə yanaşı, AZAL bayram günlərində İzmir və Trabzon şəhərlərinə də uçuşlar həyata keçirir. İstanbul və Ankaraya uçuşlar hər gün, Antalya, İzmir və Trabzona isə müvafiq olaraq həftədə dörd, üç və iki dəfə yerinə yetirilir.
Bundan əlavə, Novruz bayramında AZAL MDB ölkələrinə istiqamətlərin geniş seçimini – 20-yə yaxın marşrut təklif edir. Burada sanatoriya-kurort müalicəsindən tutmuş tarixi ekskursiyalara qədər müxtəlif istirahət növlərindən zövq almaq imkanı var.
Uzun yaz tətili Tbilisi şəhərinə səyahət etmək, gürcü qonaqpərvərliyinə qərq olmaq və ölkənin ləzzətli təamlarını dadmaq üçün gözəl fürsətdir! AZAL Gürcüstanın paytaxtına gündə beş dəfə reyslər həyata keçirir.
Avropa şəhərlərinə səyahət etmək istəyənlər üçün aviaşirkət Barselona, Berlin, Vyana, Praqa, London, Milana və möhtəşəm tarixi irsə malik digər şəhərlərə komfortlu uçuşlar təklif edir.
Yeri gəlmişkən, Novruz bayramı ilə əlaqədar AZAL Avropanın bu şəhərlərinə uçuşların sayını artırır: Barselona, Vyana, Praqa və Parisə – həftədə üç, Milana – həftədə beş, Londona – həftədə altı reys.
Yeni mədəniyyət və adət-ənənəni kəşf etmək istəyənlər aviaşirkətin Pekin, Mumbay, Nyu Dehli, Mədinə, İslamabad və ya Lahor istiqamətlərini seçə bilərlər. Yerli mətbəxin müxtəlif təamları, qədim abidələr və mədəni ənənələr, müqəddəs yerlər, müasir memarlıq – bütün bunlar səyahətçiləri aviaşirkətin uçuşlar yerinə yetirdiyi şəhərlərdə gözləyir.
Bundan əlavə, AZAL sərnişinləri Pekin vasitəsilə “Hainan Airlines” aviaşirkətinin Çində həyata keçirdiyi 28 istiqamətə çıxış əldə edirlər. AZAL bu aviaşirkətlə müqavilə imzalayıb. “Hainan Airlines” AZAL sərnişinlərinə Pekindən Banqkok, Phuket, Tokio və Taypey kimi beynəlxalq istiqamətlər təklif edir.
AZAL ilə unudulmaz anlar yaşamaq fürsətini qaçırmayın! Aviaşirkət tələbatın yüksək olduğu Novruz bayramlarında səyahət xərclərinə qənaət etmək üçün səfərlərinizi əvvəlcədən planlaşdırmağı tövsiyə edir.
Məlumat:
AZAL-ın gündəlik uçuşlar planlaşdırdığı məşhur beynəlxalq istiqamətləri sırasında:
- İstanbul – gündə 4-5 reys
- Dubay – gündə 1-2 reys
- Tbilisi – gündə 5 reys
- Ankara – gündə 1 reys
- Aktau – gündə 1 reys.
Ehtiyac yaranarsa, tələbatı nəzərə alaraq AZAL uçuşların tezliyini artıra bilər.
Həmçinin bayram günlərində “Azərbaycan Hava Yolları” aşağıdakı beynəlxalq istiqamətlər üzrə çoxlu uçuşlar yerinə yetirəcək:
- London – həftədə 6 reys
- Milan – həftədə 5 reys
- Antalya – həftədə 4 reys
- Almatı – həftədə 4 reys.
Uçuş cədvəli ilə tanış olmaq və aviabiletləri əldə etmək üçün aviaşirkətin rəsmi www.azal.az saytına keçid ala və ya mobil tətbiqinə daxil ola, eləcə də AZAL-ın kassalarına və akkreditə olunmuş agentliklərinə yaxınlaşa bilərsiniz.
Bayram günlərində hava limanında sıxlığı nəzərə alaraq sərnişinlərə uçuşqabağı rəsmiyyətlərdən keçmək üçün hava limanına əvvəlcədən gəlmələri tövsiyə olunur.
Aviaşirkətin reyslərinə onlayn qeydiyyat planlaşdırılan uçuş vaxtından 48 saat əvvəl açılır və 60 dəqiqə əvvəl bağlanır. Hava limanında uçuşa qeydiyyat və baqaj qəbulu uçuşdan 60 dəqiqə əvvəl başa çatır.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_bcadf0c3b37946663592ccfbc_o.jpg
С наступлением весеннего праздника Новруз Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL предлагает своим пассажирам перелеты по более чем десяткам направлений, радуя разнообразием предложений.
В праздники запланирована активная полетная программа в множество городов Европы и Азии, чтобы удовлетворить пожелания пассажиров.
В это время года, когда особенно сильно тянет к морю и солнцу, AZAL предлагает больше рейсов на курортные направления. В праздники можно погреться на солнце и насладиться пляжным отдыхом в Дубае и Джидде. Кроме того, здесь отличные возможности для шопинга.
Идеальный вариант – провести праздники на Средиземноморском или Черноморском побережье, в Анталье или Сочи. Если море прохладное для купания, эти города приятно удивят интересными экскурсиями.
Турция остается одним из самых популярных направлений для отдыха и шопинга. Помимо Стамбула, Анкары и Антальи, AZAL в праздники летает в Измир или Трабзон. Рейсы в Стамбул и Анкару выполняются ежедневно, а в Анталью, Измир и Трабзон – четыре, три и два раза в неделю соответственно.
Кроме того, в Новруз AZAL предлагает широкий выбор направлений в страны СНГ – около 20 маршрутов. Это предоставляет возможность насладиться разнообразным отдыхом – от курортного до исторических экскурсий.
Длительные весенние каникулы отличный повод для путешествия в Тбилиси, узнать поближе грузинское гостеприимство и попробовать вкуснейшие блюда страны! В столицу Грузии AZAL выполняет рейсы ежедневно с частотой пять раз в день.
Для желающих отправиться в европейские города, авиакомпания предлагает удобные перелеты в Барселону, Берлин, Вену, Прагу, Лондон, Милан и другие города с удивительным историческим наследием.
Кстати, к празднику Новруз AZAL увеличивает количество рейсов в следующие города Европы: Барселону, Вену, Прагу и Париж – по три рейса в неделю, в Милан – пять рейсов в неделю, а в Лондон – шесть рейсов в неделю.
Желающие исследовать новую культуру и традиции могут выбрать рейсы авиакомпании в Пекин, Мумбаи, Нью-Дели, Медину, Исламабад или Лахор. Разнообразие местной кухни, древние памятники и культурные традиции, священные места, современная архитектура – все это ожидает в этих удивительных городах, в которые выполняет рейсы авиакомпания.
Кстати, путешествуя с AZAL через Пекин, пассажиры получают доступ к 28 направлениям в Китае, обслуживаемым Hainan Airlines. AZAL заключила соглашение с этой авиакомпанией. Hainan Airlines предлагает пассажирам AZAL возможность путешествовать по международным направлениям из Пекина, таким как Бангкок, Пхукет, Токио и Тайбэй.
Не упустите возможность создать незабываемые воспоминания вместе с AZAL! Авиакомпания рекомендует планировать свои путешествия заранее, чтобы сэкономить на перелете в период новрузовских каникул, когда спрос высок.
Среди популярных международных направлений AZAL, в которые авиакомпания запланировала ежедневные рейсы:
- Стамбул – 4–5 рейсов в день
- Дубай – 1–2 рейсов в день
- Тбилиси – по 5 рейсов в день
- Анкара – по одному рейсу в день
- Актау – по одному рейсу в день
При необходимости, учитывая спрос, AZAL может увеличить частоту рейсов.
Также наибольшая частота полетов в период праздников будет наблюдаться на следующих международных направлениях Azerbaijan Airlines:
- Лондон – 6 рейсов в неделю
- Милан – 5 рейсов в неделю
- Анталья – 4 рейса в неделю
- Алматы – 4 рейса в неделю.
Ознакомиться с актуальным расписанием, а также забронировать и приобрести авиабилеты можно на сайте авиакомпании www.azal.az, в обновленном мобильном приложении, а также в кассах и у аккредитованных агентств Azerbaijan Airlines.
В связи с высокой нагрузкой на аэропортовые службы в праздничные дни, пассажирам рекомендуется прибывать в аэропорт вылета заранее для прохождения предполетных формальностей.
Онлайн-регистрация на рейсы авиакомпании открывается за 48 часов и закрывается за 60 минут до запланированного времени вылета. В аэропорту регистрация на рейс и прием багажа завершается за 60 минут до вылета.