https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_279f1657c2dc72aa61b0e0a31_o.jpg
Müdafiə nazirinin tapşırığına əsasən, Azərbaycan Ordusunda hərbi qulluqçuların asudə vaxtının səmərəli təşkili, hərtərəfli mənalı istirahəti və maarifləndirilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq tədbirlər keçirilir.
Hərbi qulluqçuların, xüsusilə də əsgərlərin klassik və digər janrlarda kitablar oxuması, müxtəlif ədəbiyyat növləri ilə tanış olması, oxuduqları mövzuların qarşılıqlı müzakirə edilməsi məqsədilə hərbi hissələrdə hər cür şərait yaradılıb.
Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə "Əsgərin kitab rəfi" adlı kitab toplama aksiyalarında toplanan kitablar çətin relyefli dağlıq ərazilərdə yerləşən bölmələr də daxil olmaqla bütün hərbi hissələrə göndərilib.
Bu kimi tədbirlərin icrası ilə hərbi qulluqçuların kitab oxumağa olan həvəsi daha da artırılır, asudə vaxtları səmərəli və faydalı təşkil edilir.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_279f1657c2dc72aa61b0e0a31_o.jpg
По поручению министра обороны, в Азербайджанской Армии регулярно проводятся мероприятия в целях эффективной организации досуга, содержательного отдыха и просвещения военнослужащих.
В воинских частях созданы все условия для чтения военнослужащими, особенно, солдатами, классической и другой литературы, и обсуждений прочитанного.
Книги, собранные в ходе акций «Книжная полка солдата», организованных Министерством обороны, были отправлены во все воинские части, в том числе в подразделения, дислоцированные в горных районах со сложным рельефом.
Подобные мероприятия способствуют повышению стремления военнослужащих к чтению книг, организации эффективного и полезного досуга.