https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_279f1657c2dc72aa61b0e0a31_o.jpg
Müdafiə nazirinin tapşırığına əsasən, Azərbaycan Ordusunda hərbi qulluqçuların asudə vaxtının səmərəli təşkili, hərtərəfli mənalı istirahəti və maarifləndirilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq tədbirlər keçirilir.
Hərbi qulluqçuların, xüsusilə də əsgərlərin klassik və digər janrlarda kitablar oxuması, müxtəlif ədəbiyyat növləri ilə tanış olması, oxuduqları mövzuların qarşılıqlı müzakirə edilməsi məqsədilə hərbi hissələrdə hər cür şərait yaradılıb.
Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə "Əsgərin kitab rəfi" adlı kitab toplama aksiyalarında toplanan kitablar çətin relyefli dağlıq ərazilərdə yerləşən bölmələr də daxil olmaqla bütün hərbi hissələrə göndərilib.
Bu kimi tədbirlərin icrası ilə hərbi qulluqçuların kitab oxumağa olan həvəsi daha da artırılır, asudə vaxtları səmərəli və faydalı təşkil edilir.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_279f1657c2dc72aa61b0e0a31_o.jpg
According to instructions of the Defense Minister, regular events are held in the Azerbaijan Army in order to effectively organize leisure time, meaningful recreation and education for military personnel.
In military units, all conditions have been created for military personnel, especially soldiers, to read classical and other literature, and to discuss what they have read.
Books collected during the “Soldier's Bookshelf” campaign organized by the Ministry of Defense were sent to all military units, including units stationed in mountainous areas with difficult terrain.
Such events help to increase the desire of military personnel to read books and organize effective and useful leisure time.