https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_15592a3c540f27a09fc9f4f47_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyi 2024-cü il üçün hazırlıq planına əsasən, ehtiyatda olan bir qrup hərbi vəzifəlinin iştirakı ilə "N" hərbi hissəsində keçirilən təlim toplanışı davam edir.
Təlim toplanışı çərçivəsində hərbi vəzifəlilərə atıcı silahların, qumbaratanların taktiki-texniki xüsusiyyətləri, natamam sökülüb-yığılma və istifadə qaydaları öyrədilir.
Bundan başqa, təlim sahəsində silahların döyüşə hazır vəziyyətinə gətirilməsi, atəş mövqeyinin tutulması və şərti düşmən hədəflərinin aşkar olunaraq düzgün nişanalma qaydalarına əməl etməklə məhv edilməsi üzrə tapşırıqları uğurla yerinə yetirilir.
Ehtiyatda olan bir qrup hərbi vəzifəlinin iştirakı ilə keçirilən təlimin əsas məqsədi onların döyüş hazırlığı səviyyəsinin, bilik və bacarıqlarının artırılması, o cümlədən praktiki vərdişlərinin təkmilləşdririlməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_15592a3c540f27a09fc9f4f47_o.jpg
Training session is being held with the participation of a group of reservists in accordance with the training plan for 2024 approved by the Azerbaijan Defense Minister, Colonel General Zakir Hasanov.
Within the training session, reservists are taught the tactical and technical characteristics of small arms, grenades, their incomplete disassembly and reassembly, and the rules of use.
Moreover, in the training area, the tasks on bringing the weapons to the state of combat readiness, taking the firing position, detecting and destroying imaginary enemy targets by following the correct targeting rules are successfully accomplished.
The main purpose of the session conducted with the participation of reservists is to increase their level of combat training, knowledge and skills, as well as to improve their practical skills.