https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_d9f5e8d087dfaf06265051892_o.jpg
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşlarının iştirakı ilə beynəlxalq reytinqlər üzrə məsul şəxslər arasında kommunikasiya görüşü təşkil olunub.
Görüşdə Azərbaycanda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq reytinq göstəricilərinin yaxşılaşdırılması məqsədilə tədbir iştirakçıları arasında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tədbirin sonunda Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov Agentliyin direktoru Ülkər Səttarova tərəfindən 2023-cü ildə beynəlxalq reytinqlərlə iş sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə ən yüksək nominasiya olan "İlin əməkdaşı" nominasiyası üzrə təltif olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_d9f5e8d087dfaf06265051892_o.jpg
Государственное агентство по науке и высшему образованию с участием сотрудников вузов организовало коммуникационную встречу между ответственными сотрудниками по международным рейтингам.
На встрече участники мероприятия обменялись мнениями в целях улучшения показателей вузов в международных рейтингах.
По итогам встречи советник по обеспечению качества ректора Бакинского государственного университета (БГУ) Асиман Ильясов за эффективную работу в 2023 году с международными рейтингами награжден директором Агентства Улькер Саттаровой в номинации «Сотрудник года».