https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_75c143f7dcdc7d0d0c4d8101c_o.jpg
Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı Səfirliyinin təşəbbüsü ilə “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin Bakı ilə London arasında uçuşlarının tezliyinin artırılmasına həsr olunmuş videoçarx hazırlanıb.
Videoda səfir Fergus Auld AZAL-ın uçuş heyətinin kapitanı obrazında çıxış edir. Burada diplomatın Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna gəldiyi, “Boeing Dreamliner 787” təyyarəsinə mindiyi və pilot kabinəsinə baş çəkdiyi əks olunur.
“Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı səfiri kimi mən bu ilin mart ayından etibarən Bakı ilə London arasında AZAL-ın uçuşlarının sayının artmasını və həftədə altı reysə çatdırılmasını məmnuniyyətlə qarşılayıram”, - deyə səfir bildirib.
Onun sözlərinə görə, yeni reyslər iki ölkə arasında qarşılıqlı münasibətlərin möhkəmlənməsinə töhfə verəcək, ticarət, turizm, mədəniyyət və təhsil sahələrində əməkdaşlıq üzrə geniş imkanlar yaradacaq.
Bu video Azərbaycan ilə Böyük Britaniya arasında aviasiya əlaqələrinin möhkəmlənməsini, həmçinin aviadaşımaların inkişafının əhəmiyyətini vurğulayır.
AZAL martın 17-dən London Qetvik Hava Limanına yeni reyslər həyata keçirməklə Bakı-London-Bakı marşrutu üzrə uçuşların tezliyini həftədə 6 reysə çatdıracaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_75c143f7dcdc7d0d0c4d8101c_o.jpg
In response to the initiative of the British Embassy in Azerbaijan, a video has been produced to commemorate the increase of Azerbaijan Airlines flights between Baku and London.
The video features Ambassador Fergus Auld as the captain of the AZAL flight crew, showcasing his visit to Heydar Aliyev International Airport, his boarding of the Boeing Dreamliner 787 and the cockpit.
"As the British Ambassador to Azerbaijan, I am pleased to welcome the increase in the number of AZAL flights between Baku and London to 6 flights per week from March this year," the diplomat said.
According to him, these new flights will strengthen bonds between the two countries and create broad opportunities for cooperation in trade, tourism, culture, and education.
The video also highlights the growing aviation ties between Azerbaijan and the UK and acknowledges the importance of developing air transport.
Starting from March 17, AZAL will operate new flights to London Gatwick Airport, increasing the frequency of flights en route Baku-London-Baku to 6 flights per week.