https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_9546c7121126aac9769d32f68_o.jpg
Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunda təşkilatın prezidenti Günay Əfəndiyeva Romada yerləşən “Sandro Teti” Nəşriyyatının təsisçisi Sandro Teti və bir qrup nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Fond ilə “Sandro Teti” Nəşriyyatı arasındakı mövcud tərəfdaşlığın daha da genişlənməsi mövzusunda danışıqlar aparılıb. Görüşdə Fond tərəfindən İtalyada "Sandro Teti" Nəşriyyat Evi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində çap olunan “Azərbaycan qadın şairlərinin poeziya antologiyası” və "Nəsimi Poeziyası" kitabları Türk dəyərlərinin Avropada təbliğində mühim addım kimi dəyərləndirilib. Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib, təşkilat tərəfindən Türk Dünyasının mədəniyyətinin, tarixinin təbliği istiqamətində görülən işlərin yalnız Türk dövlətlərində deyil, eyni zamanda Avropada da maraqla qarşılandığı vurğulanıb.
Görüşdə Türk Dünyasının dahi şəxsiyyətlərinin zəngin irsinin tanıdılması yönündə silsilə kitabların nəşr olunmasının davam etdirilməsiylə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_9546c7121126aac9769d32f68_o.jpg
В Международном Фонде Тюркской Культуры и Наследия президент организации Гюнай Эфендиева встретилась с Сандро Тети - основателем расположенного в Риме издательства «Сандро Тети» и другими членами делегации.
На встрече обсуждалось дальнейшее расширение партнерства между Фондом и издательством «Сандро Тети». Изданные организацией в рамках сотрудничества с издательством книги «Антология азербайджанской женской поэзии» и «Поэзия Насими» были отмечены как важный шаг в пропаганде тюркских ценностей в Италии и по всей Европе. На встрече была высоко оценена деятельность Международного Фонда Тюркской Культуры и Наследия, а также подчеркнуто, что проводимая организацией работа по продвижению культуры, истории тюркских народов вызывает большой интерес как в странах Тюркского мира, так и в Европе.
На встрече состоялся обмен мнениями по продолжению издания серии книг, направленных на популяризацию богатого наследия великих личностей Тюркского мира.