https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_8ff2dd3539872c9bba3807c1a_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanasının, İnformasiya və sənəd menecmenti fakültəsinin dəstəyi, “BDU könüllüləri” təşkilatının təşəbbüsü ilə Laçın şəhərindəki “LaCinema” kinoteatrının nəzdində fəaliyyət göstərən “Simurq” kitabxanasına 14 fevral - Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü münasibətilə 412 nüsxə ədəbiyyat hədiyyə edilib.
Hədiyyə olunan ədəbiyyatların içərisində Vətən müharibəsi dövründə Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin müsahibələri, Universitetin professor-müəllim heyətinin fəaliyyətini əks etdirən nəşrlər, həmçinin müəllifi olduqları dərslik və dərs vəsaitləri, bədii əsərlər yer alıb.
Qeyd edək ki, fevral ayının 4-də açılan kitabxana Laçına yeni köçmüş sakinlərin təşəbbüsü ilə görkəmli maarifçi, yazıçı Tağı Şahbazi Simurğun şərəfinə “Simurq” adlandırılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_8ff2dd3539872c9bba3807c1a_o.jpg
Научная библиотека Бакинского государственного университета (БГУ) по случаю 14 февраля – Международного дня дарения книг при поддержке факультета информации и менеджмента документов и инициативе организации «Волонтеры БГУ» передала в дар библиотеке «Симург» в Лачине 412 экземпляров литературы.
Среди подаренной литературы - интервью Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева в период Отечественной войны, издания, отражающие деятельность профессорско-преподавательского состава университета, а также учебники и учебные пособия, художественные произведения.
Отметим, что открытая 4 февраля библиотека получила название «Симург» в честь выдающегося просветителя и писателя Таги Шахбази Симурга по инициативе жителей, недавно переехавших в Лачин.