23-26 may 2024-cü il tarixlərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), Heydər Əliyev Mərkəzi, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi, “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı və Paşa Holdinq şirkətlər qrupunun baş sponsorluğu ilə VI İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi Konfransı (ISCEMR-2024) təşkil olunacaq.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik” ili çərçivəsində təşkil olunan bu ilki konfrans “Dayanıqlı inkişafın yeni dövrü: yaşıl transformasiya və iqlim maliyyələşdirilməsi” mövzusuna həsr olunub. Konfrans çərçivəsində məruzə sessiyaları və onlayn vörkşoplarla yanaşı, Heydər Əliyev Mərkəzində 3 aktual mövzuda panel müzakirələr də keçiriləcək.
Konfransın elm komitəsi tərəfindən müsbət dəyərləndirilən tədqiqat işləri dünyanın 30-a yaxın elmi bazasında (Web of Science, Scopus və digərləri) indekslənəcəkdir.

23-26 мая 2024 года при организационной поддержке Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), Центра Гейдара Алиева, Международного центра магистратуры и докторантуры, Общественного объединения «Региональное развитие» и при генеральном спонсорстве группы компаний Pasha Holding состоится VI Международная научная конференция исследователей в сфере экономики и управления (ISCEMR-2024).
Конференция этого года, организованная в рамках «Года солидарности во имя зеленого мира», посвящена теме «Новая эпоха устойчивого развития: зеленая трансформация и климатическое финансирование». В рамках конференции помимо лекционных занятий и онлайн-семинаров в Центре Гейдара Алиева также пройдут панельные дискуссии по 3 актуальным темам.
Исследовательские работы, получившие положительную оценку научного комитета конференции, будут проиндексированы примерно в 30 научных базах данных мира (Web of Science, Scopus и другие).