https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_2ff4974613c8fd5bf7c88b0c4_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsində Çexiyanın Karlova Universitetinin beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Eva Voldriçova Belankova və Çex Respublikasının konsulu Pavel Kuçera ilə görüş keçirilib.
Görüşdə “Erasmus Mundus”, “Capacity Building” və “Mobility” proqramları üzrə əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilib. Görüş zamanı zoologiya, eksperimental botanika və molekulyar biologiya sahələrində nəzərdə tutulan birgə tədbirlərin planlaması həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, BDU ilə Karlova Universiteti arasında imzalanmış “ERASMUS+KA107” tələbə-müəllim mübadiləsi proqramı çərçivəsində fakültənin bir qrup əməkdaşı bu ilin aprel ayında Karlova Universitetinə dəvət alıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_2ff4974613c8fd5bf7c88b0c4_o.jpg
На биологическом факультете Бакинского государственного университета (БГУ) состоялась встреча с проректором Карлова университета Чехии Евой Волдричовой Беланковой и консулом Чехии Павлом Кучерой.
На встрече обсуждены направления сотрудничества по программам Erasmus Mundus, Capacity Building и Mobility. Сторонами осуществлено планирование совместных мероприятий в области зоологии, экспериментальной ботаники и молекулярной биологии.
Отметим, что в рамках программы ERASMUS+KA107, подписанной между БГУ и Карлов университетом, группа сотрудников факультета в апреле этого года получила приглашение в этот вуз.