Cari ilin 1-ci yarısında Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara 3265 müraciət daxil olub
Cari ilin 1-ci yarısında Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara 3265 müraciət daxil olub Cari ilin 1-ci yarısında Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara 3265 müraciət daxil olub
2022-ci ilin 1-ci yarısında Energetika Nazirliyi və tabeli qurumlara 3265 vətəndaş müraciəti daxil olub ki, bunlardan 2377-si müvafiq qaydada icra olunub, 580-i isə icradadır. 308 müraciət məlumat xarakterlidir.
6 ay ərzində Nazirlik və tabeli qurumların rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 135 vətəndaş qəbulu keçirilib, vətəndaşlar tərəfindən qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Bu dövrdə nazirliyin sosial şəbəkə hesabları vasitəsilə 50 müraciət daxil olub ki, bunlar aidiyyəti üzrə yönləndirilib, sorğu tipli müraciətlər isə birbaşa və ya müvafiq struktur bölmələrin rəyləri əsasında cavablandırılıb.

In the first half of 2022, the Ministry of Energy and agencies under the Ministry received 3265 appeals, of these 2377 appeals were implemented accordingly and 580 appeals are being processed. 308 appeals were informative.
In this period, receptions of 135 citizens were organized by the senior officials of the Ministry and agencies under the Ministry, and relevant instructions were given to investigate the issues raised by the citizens and to solve them in accordance with the requirements of the legislation.
During the reporting period, 50 appeals were received through social media accounts of the Ministry of Energy, which were sent relevantly, and some appeals were answered directly or on the basis of the opinions of the relevant structural divisions.