https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_030800b76b3971db7dd219386_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov yanvarın 29-da Türkiyə Böyük Millət Məclisinin deputatı, parlamentin Milli müdafiə komissiyasının sədri, Türkiyə Respublikasının sabiq milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akarın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan general-polkovnik Z.Həsənov sabiq həmkarını yenidən ölkəmizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirib. Nazir Azərbaycan və Türkiyə prezidentlərinin dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin ölkələrimiz arasında bütün sahələrdə olduğu kimi hərbi sahədə də əməkdaşlığın yüksələn xətlə inkişafında mühüm rol oynadığını xüsusi vurğulayıb.
Cənab H.Akar isə öz növbəsində hər zaman olduğu kimi Azərbaycana bugünkü səfərindən də məmnunluq ifadə edib və göstərilən qonaqpərvərliyə görə minnətdarlığını bildirib. Ölkələrimiz arasında əlaqələrin strateji müttəfiqlik səviyyəsinə çatmasının xüsusi əhəmiyyətə malik olduğunu bildirən deputat bu cür səfərlərin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə regional təhlükəsizlik, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_030800b76b3971db7dd219386_o.jpg
On January 29, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov met with the delegation led by the Member of the Grand National Assembly of Türkiye, Chairman of the Committee on National Defense of the Parliament, and former Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar.
Colonel General Z. Hasanov welcomed the guests and expressed satisfaction with seeing his former colleague in Azerbaijan again. The Minister emphasized that the friendly and fraternal relations of the Presidents of Azerbaijan and Türkiye play an important role in the development of cooperation between the two countries in the military field along with all other fields.
Mr. H. Akar expressed his satisfaction with today's visit to Azerbaijan and thanked for the shown hospitality. He emphasized that it is of special importance that relations between the two countries reach the level of strategic alliance, and highlighted the significance of such visits.