https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_030800b76b3971db7dd219386_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov yanvarın 29-da Türkiyə Böyük Millət Məclisinin deputatı, parlamentin Milli müdafiə komissiyasının sədri, Türkiyə Respublikasının sabiq milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akarın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan general-polkovnik Z.Həsənov sabiq həmkarını yenidən ölkəmizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirib. Nazir Azərbaycan və Türkiyə prezidentlərinin dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin ölkələrimiz arasında bütün sahələrdə olduğu kimi hərbi sahədə də əməkdaşlığın yüksələn xətlə inkişafında mühüm rol oynadığını xüsusi vurğulayıb.
Cənab H.Akar isə öz növbəsində hər zaman olduğu kimi Azərbaycana bugünkü səfərindən də məmnunluq ifadə edib və göstərilən qonaqpərvərliyə görə minnətdarlığını bildirib. Ölkələrimiz arasında əlaqələrin strateji müttəfiqlik səviyyəsinə çatmasının xüsusi əhəmiyyətə malik olduğunu bildirən deputat bu cür səfərlərin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə regional təhlükəsizlik, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_030800b76b3971db7dd219386_o.jpg
29 января министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с делегацией, возглавляемой депутатом Великого Национального собрания Турции, председателем парламентской комиссии по национальной обороне, экс-министром национальной обороны Турецкой Республики Хулуси Акаром.
Поприветствовав гостей, генерал-полковник З.Гасанов выразил удовлетворение видеть своего бывшего коллегу в Азербайджане. Министр особо подчеркнул, что дружеские и братские отношения президентов Азербайджана и Турции играют важную роль в развитии двустороннего военного сотрудничества, равно как и сотрудничества во всех других областях по восходящей линии.
В свою очередь, господин Х.Акар выразил удовлетворение визитом в Азербайджан и поблагодарил за оказанное гостеприимство. Отметив особую важность достижения двусторонних отношений между Азербайджаном и Турцией уровня стратегического союзничества, депутат подчеркнул значимость подобных визитов.
На встрече были обсуждены вопросы региональной безопасности и ряд других вопросов, представляющих взаимный интерес.