https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_f159ec70a81881aeec2e219f9_o.jpg
VTB (Azərbaycan) nağd pul krediti üzrə faiz dərəcəsini 0,5 faiz bəndi azaldaraq illik 10,49%-ə endirib. Eyni zamanda, kreditin maksimal məbləği 50 min manatadək yüksəldib. Ötən ilin sonuna bankın bu seqment üzrə kredit portfeli 6% artaraq 74,8 milyon manata çatıb.
Nağd kredit 300 manatdan 50 min manatadək, 1 aydan 59 ayadək müddətə verilir. Krediti SİMA İmza-dan istifadə etməklə rəsmiləşdirdikdə 1 faiz bəndinə qədər endirim tətbiq olunur. Müştərilər yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər bankların bir neçə kreditini birləşdirə və ya aşağı faizlə əlavə vəsait əldə edə bilərlər. Kampaniya 31 may tarixinədək etibarlıdır.
«Nağd kreditləri bankımızın pərakəndə satış seqmentinin əsasını təşkil edir. Ötən ilin nəticələrinə uyğun olaraq bankın ölkə üzrə kredit portfelinin həcmi 6% artaraq 74,8 milyon manata çatıb. Kredit şərtlərinin yenilənməsi tələbatın artmasına və əhalinin istehlak və ticarət fəallığının artmasına kömək edəcək», - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
Nağd pul kreditindən yararlanmaq üçün həm yeni, həm də mövcud müştərilər, VTB (Azərbaycan)-ın rəsmi saytında nağd pul krediti seçməli, ərizə doldurmalı, video identifikasiyadan keçməli, bankın qərarını gözləməli və SİMA İmza-dan istifadə etməklə sənədləri imzalamalıdır. Kredit verilmə proseduru başa çatdıqdan sonra vəsait borcalanın hesabına dərhal köçürüləcəkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_f159ec70a81881aeec2e219f9_o.jpg
VTB (Azerbaijan) has lowered the interest rate on cash loans by 0.5 percentage points to 10.49% per annum. At the same time, the maximum loan amount has increased to 50 thousand manats. At the end of last year, the bank's loan portfolio in this segment grew by 6%, reaching 74.8 million manats.
Cash loans are available to retail clients of the bank for a period of 1 to 59 months, with loan amounts ranging from 300 to 50 thousand manats. When applying for a loan online using the SİMA İmza digital signature, the borrower can receive a discount of up to 1 percentage point on the base rate depending on the loan amount and term. Under the refinancing program, it is possible to consolidate several loans from other banks into one or obtain additional funds at a low interest rate. The product terms are valid until May 31st.
“Cash loans are the driver of the retail lending market. At the end of last year, the bank's loan portfolio in the republic reached 74.8 million manats, increasing by 6%. Updating the terms of loans will contribute to the growth of demand and, as a result, to an increase in consumer and purchasing activity among the population,” commented the bank representative, member of the board and director of the retail business development department, Evgeny Borodin.
To apply for a cash loan remotely, the client needs to fill out an application on the bank's official website, wait for a decision on it, and, if approved, undergo video identification and sign documents using an electronic signature. The product is also available at 5 branches of the bank in the republic.