https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0fc4d2845d4a4b9459a904545_o.jpg
"Nar" müştəriyönümlülük strategiyasının beynəlxalq səviyyədə tanınması ilə daha bir uğura imza atdı. Mobil operator ISO 9001:2015 Keyfiyyətin İdarə olunması və ISO 10002:2018 Müştəri Məmnuniyyətinin İdarə olunması üzrə beynəlxalq sertifikatlara layiq görülüb. Qiymətləndirilmə aparıcı beynəlxalq yoxlama və sertifikatlaşdırma şirkəti olan “Bureau Veritas Group” tərəfindən aparılıb. “Nar” müştərilərinə etibarlı şəkildə yüksək keyfiyyətli xidmətlər təqdim etmək öhdəliyini davamlı şəkildə nümayiş etdirərək Beynəlxalq Standartlaşdırma Təşkilatının meyarlarına cavab verib.
“Nar”-ın Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke bildirib ki, ISO sertifikatları mobil operatorun müştəri məmnuniyyətinin təmin olunması məqsədini bir daha təsdiq edir: “Müştəriyönümlülük və sərfəli qiymət “Nar”ın əsas dəyərləridir. Bu sertifikatlar bizim hazırda sistematik və müştəriyönümlü proseslərinin uğurla tətbiq olunmasını əks etdirir. Biz keyfiyyətin idarə edilməsində ən yüksək standartları saxlamaq üçün bu proaktiv yanaşma ilə davam edəcəyik” – Qunnar Panke vurğulayıb.
ISO və ya Beynəlxalq Standartlaşdırma Təşkilatı məhsulların, xidmətlərin və sistemlərin keyfiyyətini, təhlükəsizliyini və səmərəliliyini təmin etmək üçün beynəlxalq səviyyədə tanınmış standartları müəyyən edən qlobal qurumdur. İSO standartlarına uyğunluq mükəmməlliyə sadiqliyi göstərir, dünya miqyasında müxtəlif sənaye sahələrində etimadı və etibarlılığı gücləndirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0fc4d2845d4a4b9459a904545_o.jpg
Another achievement of Nar: the mobile operator’s customer-centric strategy received international recognition. Nar was awarded with ISO 9001:2015 Quality Management Systems and ISO 10002:2018 Customer Satisfaction Management System certifications. The quality assessment was carried out by Bureau Veritas Group, leading international inspection and certification company. Nar met the extensive criterion of the International Organization for Standardization by continuously proving the mobile operator’s commitment to reliably deliver top-quality services to its customers.
CEO of Nar Gunnar Pahnke stated that ISO certifications underscore the mobile operator’s commitment to ensuring highest efficiency and customer satisfaction.“Customer centricity and affordability are core values of Nar. These certifications reflect the systematic and customer-focused processes we have in place. We will proceed with this proactive approach of maintaining the highest standards in quality management” - Gunnar Pahnke underlined.
ISO, or the International Organization for Standardization, is a global body that establishes internationally recognized standards to ensure the quality, safety, and efficiency of products, services, and systems. Compliance with ISO standards signifies a commitment to excellence, fostering trust and credibility in a diverse range of industries worldwide.