Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanasının təşkilatçılığı ilə “EBSCO platformasından istifadə imkanları” mövzusunda növbəti silsilə vebinarlar keçiriləcək. Azərbaycan Kitabxana İnformasiya Konsorsiumu (Az.KİK) çərçivəsində keçiriləcək vebinarlar EBSCO nəşriyyatının təlim mütəxəssisi İrina Serjanın iştirakı ilə rus dilində və ödənişsiz təqdim olunacaq.
Vebinarlarda iştirak etmək istəyənlər https://more.ebsco.com/RU-EBSCO-Training-Portal linkində qeydiyyatdan keçməlidirlər. Bundan sonra həmin şəxslər vebinara keçidi olan dəvət məktubu alacaqlar. Qeydiyyatdan keçmiş bütün iştirakçılara sertifikatlar veriləcək.
Yanvar ayının müxtəlif tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulan vebinarların mövzuları:
- “Academic Search Premier nümunəsi əsasında multidissiplinar məlumat bazalarında elmi informasiya axtarışı” (22 yanvar)
- “EBSCO-nun elektron resursları beynəlxalq səviyyəli məqalələrin hazırlanmasında vasitə kimi” (23 yanvar)

В Бакинском государственном университете (БГУ) пройдет очередная серия вебинаров на тему «Возможность использования платформы EBSCO», организованная Научной библиотекой вуза. Эти вебинары, проводимые в рамках Азербайджанского библиотечно-информационного консорциума (Az.KIK), будут представлены при участии специалиста издательства EBSCO Ирины Сержа.
Темы вебинаров на январь месяц следующие:
- «Поиск научной информации в междисциплинарных базах данных на примере Academic Search Premier» (22 января)
- «Электронные ресурсы EBSCO как инструмент подготовки статей международного уровня» (23 января)
- «EBSCO – на какие особенности следует обратить внимание при скачивании электронных книг» (24 января)
- «Платформа EBSCO Connect, которая делает электронные ресурсы EBSCO видимыми и доступными» (25 января)