https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_45e6214ba48e9c905dbbb02f8_o.jpg
Hər il ənənəvi olaraq Mərkəzi və Şərqi Avropa ölkələrinin aparıcı beynəlxalq banklarının, maliyyə, biznes və dövlət sektorunun, eləcədə dövlət tənzimləyici orqanlarının nümayəndələrinin çıxışları və iştirakı ilə yadda qalan “The Euromoney CEE Forum”-u hər il olduğu kimi bu il də Avstriyanın paytaxtı Vyana şəhərində keçirildi.
Forumda Kapital Bank-ı Xəzinədarlıq Departamentinin direktoru Fərid Əliyev, Komplayens Departamentinin direktoru Almaz Musayeva və bankın Maliyyə İnstitutları şöbəsinin rəisi Anar Bayramlı təmsil edib.
2024-cü ilin əsas maliyyə trendlərinin müəyyən edildiyi forumu çıxış nitqi ilə forumun rəsmisi Francesca Cockcroft açıb. Daha sonra Avropa İnvestisiya Fondunun rəhbəri Roger Havenith və Avstriya Bank qrupu olan Raiffeisen Bank International-ın Baş Maliyyə direktoru Sabine Abfalter əsas spiker olaraq çıxış ediblər. Spikerlərin çıxışında Mərkəzi və Şərqi Avropa regionlarında hazırki iqtisadi vəziyyət, investisiya sahələrinin genişləndirilməsi, bank sektorunun təhlükəsizliyinin və dayanıqlı inkişafının təmin edilməsi və unikal həll yollarının təqdimatı yer alıb.
Vurğulanıb ki, dünyanın maliyyə trendləri qloballaşan texnoloji inkişaf standardları ilə eyni sürətdə yenilənərək, dəyişir. Kapital Bank olaraq öncəliyimiz bu dinamik inkişaf prosesini, beynəlxalq təcrübəni izləyərək müştərilərimizə daha keyfiyyətli xidmət göstərməkdir. Elə bu məqsədlə də tədbirdə iştirak edən bank əməkdaşları dünyanın, eləcə də Avropa və Şərqi Avropa banklarının 20-yə yaxın nümayəndələri ilə görüşüb, fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd etmək lazımdır ki, 29 ildir ki, Mərkəzi və Şərqi Avropa, eləcədə onun hüdudlarından kənarda olan 1000-dən çox dövlət, özəl, bank və investisiya sektoru liderlərini bir araya gətirən forum Avropada keçirilən ən böyük tədbirlərdən biridir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_45e6214ba48e9c905dbbb02f8_o.jpg
Kapital Bank made a significant presence at this year's Euromoney, an annual international forum held in Vienna, Austria as always, where key figures from the banking, finance, business, and government sectors of Central and Eastern European countries converge. The bank was well-represented by Farid Aliyev, Director of the Treasury Department, Almaz Musayeva, Director of the Compliance Department and Anar Bayramlı, Head of the Financial Institutions Division.
The forum delved into the major financial trends of 2024 and commenced with speeches from Francesca Cockcroft, the official spokesperson, along with keynote speakers Roger Havenith, Deputy Chief Executive Officer at EIF, and Sabine Abfalter, Chief Financial Officer at Raiffeisen Bank International. Topics ranged from the current economic situation in Central and Eastern European regions to the expansion of investment areas, securitization in CEE, sustainable development of the banking sector, and the introduction of innovative solutions.
Highlighting the swift evolution of global financial trends due to technological advancements, the bank reiterated its commitment to staying abreast of these developments as a leading financial institution. Representatives from Kapital Bank engaged in valuable discussions with counterparts from nearly 20 banks worldwide, fostering collaboration and ensuring the delivery of high-quality services to customers.
With a 29-year history, Euromoney stands as one of Europe's premier events, attracting over a thousand leaders from Central and Eastern Europe and beyond. The forum remains a crucial platform for government, private, banking, and investment sectors, facilitating meaningful exchanges and shaping the financial landscape.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 117 branches and 39 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc.