https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_402321f73a5bbd543a5e8663a_o.jpg
Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamının icrası ilə əlaqədar müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırığına əsasən Azərbaycan Ordusunda ağacəkmə aksiyaları keçirilir.
Təbiətin qorunmasına töhfə vermək, ətraf mühiti sağlamlaşdırmaq, yaşıllıqları artırmaq, ekoloji tarazlığın bərpasına kömək etmək, atmosferi oksigenlə zənginləşdirmək məqsədilə respublikamızın müxtəlif bölgələrində yerləşən hərbi hissələrin ərazilərində xeyli sayda həmişəyaşıl ağaclar əkilir.
Azərbaycan Ordusunda cari ildə genişmiqyaslı yaşıllaşdırma işlərinin aparılması və ağacəkmə aksiyalarının keçirilməsi davam etdiriləcəkdir.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_402321f73a5bbd543a5e8663a_o.jpg
В связи с исполнением Распоряжения Президента Азербайджанской Республики об объявлении 2024 года в Азербайджанской Республике «Годом солидарности во имя «зеленого» мира», по поручению министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова в Азербайджанской Армии проводятся акции по посадке деревьев.
В целях сохранения природы, оздоровления окружающей среды, увеличения зеленых насаждений, а также содействия восстановлению экобаланса и обогащению атмосферы кислородом на территориях воинских частей, расположенных в различных регионах нашей республики, высаживается значительное количество вечнозеленых деревьев.
В Азербайджанской Армии в текущем году будет продолжено проведение широкомасштабных работ по озеленению и посадке деревьев.