https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_402321f73a5bbd543a5e8663a_o.jpg
Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamının icrası ilə əlaqədar müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırığına əsasən Azərbaycan Ordusunda ağacəkmə aksiyaları keçirilir.
Təbiətin qorunmasına töhfə vermək, ətraf mühiti sağlamlaşdırmaq, yaşıllıqları artırmaq, ekoloji tarazlığın bərpasına kömək etmək, atmosferi oksigenlə zənginləşdirmək məqsədilə respublikamızın müxtəlif bölgələrində yerləşən hərbi hissələrin ərazilərində xeyli sayda həmişəyaşıl ağaclar əkilir.
Azərbaycan Ordusunda cari ildə genişmiqyaslı yaşıllaşdırma işlərinin aparılması və ağacəkmə aksiyalarının keçirilməsi davam etdiriləcəkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_402321f73a5bbd543a5e8663a_o.jpg
In pursuance of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan on declaring 2024 as the “Green World Solidarity Year” in Azerbaijan, tree-planting campaigns are being held in the Azerbaijan Army according to the instruction of the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov.
In order to contribute to nature conservation, enhance environmental conditions, expand green spaces, promote ecological balance restoration and enrich the atmosphere with oxygen, a significant number of evergreen trees are planted in the territories of military units stationed in various regions of the republic.
The Azerbaijan Army will continue to hold large-scale greening works and tree-planting campaigns in the current year.