https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_206006c10f1d679b1fc7122ee_o.jpg
“Bank VTB (Azərbaycan)” ASC-nin dəstəyi və “Baku Sporting” futbol klubunun təşkilatçılığı ilə Bakıda 11 yaşadək uşaqlar arasında “VTB Azərbaycan Kuboku” adlı futbol turniri keçirilib. Üç yarış gününün yekunlarına görə, turnirdə ev sahibi “Baku Sporting” komandası qalib gəlib.
Turnirdə Bakı, Sumqayıt və Qusardan 8 komanda iştirak edib. Açılış mərasimindən sonra turnirin püşkatma mərasimi keçirilib və nəticədə komandalar 2 qrupa bölünüb. A qrupunda “Baku Sportinq”, “Zirə”, “Təkin” və “Səbail” komandaları, B qrupunda isə “Sumqayıt”, “Metak”, “Neftçi” və “Mübariz” yarımfinala çıxmaq uğrunda mübarizə aparıb. Final qarşılaşmaları və mükafatlandırma mərasimi iyulun 3-də baş tutub.
Üç yarış gününün nəticələrinə əsasən, finalda turnirin ev sahibi “Baku Sporting” komandası ötənilki qalib Sumqayıt komandası ilə qarşılaşdı. Gərgin keçən oyunda 1:0 hesabı ilə “Baku Sporting” komandası qalib gələrək turnirin qalibi olub. Üçüncü yeri “Metak” komandası tutub. Qalib və mükafatçılar kubok və medallarla təltif olunublar. Turnirin bombardiri, ən yaxşı oyunçusu və ən yaxşı qapıçısına da fərdi mükafatlar təqdim olunub.
Açılış mərasimində “Bank VTB (Azərbaycan)” ASC-nin İdarə Heyətinin üzvü, pərakəndə biznes departamentinin direktoru Yevgeni Borodin idman tədbirinin bütün iştirakçılarını təbrik edib: “İdman və sağlam həyat tərzinin təbliği VTB Azərbaycanın sosial siyasətinin prioritet istiqamətlərindən biridir. Bankımız buna görə də ardıcıl ikinci ildir ki, “VTB (Azərbaycan) Kuboku” uşaq futbolu turnirinə dəstək verir. Ötən il altı komanda qələbə uğrunda mübarizə aparırdısa, bu il onların sayı 8-ə yüksəlib. İştirakçıların sayının getdikcə artmasına şadıq və bunun yaxşı ənənəyə çevriləcəyinə ümid edirik. Bütün yarış iştirakçılarını ürəkdən təbrik edir, onlara gələcəkdə peşəkar uğurlar və qələbələr arzulayıram”.

Baku hosted a football tournament among children under 11 "VTB Azerbaijan Cup", organized by the football club Baku Sporting with the general support of VTB (Azerbaijan). Following the results of three days of the competition, the host team of the tournament, Baku Sporting, won.
8 teams from Baku, Sumgayit and Gusar took part in the tournament. After the opening ceremony, the tournament draw took place, following which the teams were divided into 2 groups. In group A, the teams of Baku Sporting, Zira, Tekin and Sabail competed for reaching the semi-finals, and in group B - Sumgayit, Metak, Neftchi and Mubariz. The final matches and the awards ceremony took place on July 3rd.
According to the results of three days of the competition, the host team of the tournament, Baku Sporting, won, having beaten the last year winner of the tournament, the Sumgayit team, with a score of 1:0 in the final. The third place was taken by the Metak team. The winners and prize-winners were awarded a cup and medals. Individual awards were also presented to the top-scorer, the best player and the best goalkeeper of the tournament.
At the opening ceremony, Member of the Board, Director of the Retail Business Department of VTB (Azerbaijan) Evgeny Borodin congratulated all the participants of the sporting event: “Promotion of sports and a healthy lifestyle is one of the priorities of the social policy of our bank, therefore, for the second year in a row, VTB (Azerbaijan) supports the children's football tournament . Last year, six teams competed for victory, this year their number has increased to eight. We are glad that the number of participants is growing and we hope that this will become a good tradition. I sincerely congratulate all the participants of the competition and wish them further professional success and victories.”