https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_38907a71436799bc78b49daa7_o.jpg
“Nar” KSM istiqamətində gördüyü işləri yeni mərhələyə qaldıraraq dünyanın sosial məsuliyyətli bizneslərini bir araya toplayan Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Qlobal Sazişinə qoşuldu.
“Nar”ın icraçı direktoru Qunnar Pankenin bildirdiyinə görə, BMT-nin Qlobal Sazişində iştirak etməklə “Nar” sosial, iqtisadiyyat və insan rifahı üzrə korporativ məsuliyyətini daha da sistemləşdirməyi hədəfləyir. “Uzun illərdir ki, davamlı inkişaf və məsuliyyət prinsipini rəhbər tutan bir şirkət olaraq BMT Qlobal Sazişinin bir hissəsi olmaqdan qürur duyuruq. Cəmiyyətə faydalı olmaq üçün etdiyimiz KSM layihələr ilə daha yaxşı gələcəyə öncüllük edəcəyimizə inanırıq. Bu sazişə qoşulmağımız da yolumuza sadiqliyin nümunəsidir”, - deyə o qeyd edib.
“Azərbaycan cəmiyyəti getdikcə qlobal davamlılığa ümumi prioritet kimi yanaşır və bu yanaşma cəmiyyətin bütün kəsimlərini - fərdi, ailə, dövlət və müxtəlif ölçülü biznesləri və sənaye müəssisələrini əhatə edir. "Azerfon" şirkətinin BMT-nin Qlobal Sazişi üzrə öhdəlikləri buna əyani sübutdur. Bunlar hələ qarşıda duran mühüm hədəflər olduğundan, mən əminəm ki, “Nar”, onun rəhbərliyi və bütün şirkət əməkdaşları Azərbaycanda korporativ davamlılığın nümunəvi şəkildə formalaşması və təşviqində aparıcı mövqe tutacaq”, - deyə BMT Qlobal Sazişinin Azərbaycan üzrə rəhbəri Samir Məmmədov bildirib.
Qeyd edək ki, BMT Qlobal Sazişinin 10 prinsipini KSM strategiyasına, əmək siyasətinə və müxtəlif prosedurlarına tətbiq etməklə bu sazişə qoşulan şirkətlər cəmiyyət və planet qarşısında məsuliyyətlərini qoruyurlar. “Nar” üçün Qlobal Sazişin dayanıqlı inkişaf prinsiplərinin ən önəmli maddələrindən olan insan hüquqları, əmək və ətraf mühit sahəsində öhdəliyi xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. BMT Qlobal Sazişində Azərbaycanı təmsil edən ilk telekommunikasiya şirkəti olaraq, “Nar” təhsilin inkişafına dəstək, işçilər üçün rahat əmək şəraitinin yaradılması, gender bərabərliyi istiqamətində layihələrə dəstək verilməsinə fokuslanır.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_38907a71436799bc78b49daa7_o.jpg
Nar has become a participant of the UN Global Compact, which brings together socially responsible businesses from all over the world, taking its CSR activities to a new level.
According to Azerfon (Nar) CEO Gunnar Pahnke, the company aims to further systematize its corporate responsibility in social, economic, and human rights by participating in the UN Global Compact. "As a company guided by the principles of sustainable development and responsibility for many years, we are proud to be a part of the UN Global Compact. We believe that we will lead a better future with our CSR projects for the benefit of society, and joining the Global Compact is an example of our commitment", he said.
“Azerbaijani society increasingly treats universal sustainability as a shared priority. And that is a society on all levels – individual, family, state, and corporate – businesses of various sizes and industries. Azerfon’s UN Global Compact commitment is explicit evidence of that. And as these are still significant progress to achieve, I am confident that Azerfon, its management, and employees across the company will take a leading position in role-modeling and promoting corporate sustainability in Azerbaijan!” – noted Samir Mammadov, Country Manager of United Nations Global Compact in Azerbaijan.
It should be noted that by applying the 10 principles of the UN Global Compact to the CSR strategy, labor policy, and various procedures, the companies joining the Compact express their commitment to society and the planet. For Nar, the commitment to human rights, labor, and the environment, one of the most important articles of the UN Global Compact's principles of sustainable development, is of particular importance. In this context, becoming the first telecommunications company to represent Azerbaijan in the UN Global Compact, Nar focuses on supporting the development of education, creating comfortable working conditions for its employees, and supporting projects in the field of gender equality.