https://www.innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_7e2e21373c20fd457e1d7e5ad_o.jpg
5-6 dekabr tarixlərində Türkiyənin İstanbul şəhərində “Take Off Istanbul” startap sammiti keçirilib. Bu il altıncı dəfə təşkil olunan “Take Off” startap sammitinin keçirilməsində əsas məqsəd regionda effektiv sahibkarlıq mühiti yaratmaq, startapların inkişafını dəstəkləmək və ekosistemin əsas oyunçuları arasında davamlı əməkdaşlığı təmin etməkdir. Sammitdə startapçılara təqdimatla çıxış etmək, B2B formatında görüşlər keçirmək və panel müzakirələrdə iştirak etmək imkanları yaradılıb.
34 ölkədən 1252 komandanın müraciət etdiyi “Take Off Istanbul” startap sammitində finala qalan 192 komanda arasına Bakı Dövlət Universitetini təmsil edən “BSU Creativity Workz” komandası da olub.
Daha əvvəl İstanbulda keçirilən “TEKNOFEST 2023” yarışmasında I yeri qazanan və Ankarada “TEKNOFEST – Girişim yarışması”nda 3 qalib komandadan biri olan “BSU Creativity Workz” komandası öz “Driver’s Eye” layihəsini “Take Off Istanbul” startap sammitinin “Pre Seed” kateqoriyasında investorlara təqdim edib.
“Driver’s Eye” süni intellekt əsaslı sürücü monitorinqi, ağıllı logistika idarəetmə sistemini özündə ehtiva edən rəqəmsal həlldir.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_7e2e21373c20fd457e1d7e5ad_o.jpg
В Стамбуле в шестой раз прошел стартап-саммит Take Off Istanbul. Целью проведения саммита является создание эффективной предпринимательской среды в регионе, поддержка развития стартапов и обеспечение сотрудничества между игроками экосистемы. На саммите стартапистам предоставлена возможность выступить с презентацией, провести встречи в формате B2B и поучаствовать в дискуссиях.
Команда «BSU Creativity Workz» Бакинского государственного университета (БГУ) вошла в число 192 команд, вышедших в финал саммита Take Off Istanbul, на который подали заявки 1252 команды из 34 стран.
Команда «BSU Creativity Workz», ранее занявшая первое место на конкурсе «TEKNOFEST 2023», проходившем в Стамбуле, и вошедшая в число 3-х команд-победителей на «TEKNOFEST – Венчурный конкурс» в Анкаре, представила свой проект «Driver’s Eye» инвесторам в категории «Pre Seed» саммита.