https://www.innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_30bac32f4de1f949a922b3227_o.jpg
Bugünkü səfərim mənə Bakıya ötən səfərimi xatırlatdı. O vaxtdan bəri şəhər tanınmaz dərəcədə dəyişib və ultra-müasir olub. Burada olduğuma görə çox məmnunam. Mən Azərbaycan xalq musiqisini çox sevirəm, ölkənizin xalq ifaçılarına böyük hörmətim var.
innews.media xəbər verir ki, bu barədə jurnalistlərə müsahibəsində Qazaxıstanın Xalq artisti Roza Rımbayeva bildirib.
Xalq artistinin sözlərinə görə, o, sovet dövründə Bakıya dəfələrlə səfər edib.
“Mənim Azərbaycanda çoxlu dostlarım var idi, onlardan Müslüm Maqomayevi, mahnılarını ifa etdiyim Polad Bülbüloğlunun adını çəkə bilərəm. Sonuncu dəfə mən onun Heydər Əliyev Sarayında keçirilən yubiley-konsertinə gəlmişəm”, – deyə Roza Rımbayeva qeyd edib.
O əlavə edib ki, bir müddət əvvəl Qazaxıstanda "Bahar" Azərbaycan ansamblının konserti tam anşlaqla keçib və tamaşaçılar ansamblın ifasını hərarətlə qarşılayıblar, artistləri gurultulu alqışlarla mükafatlandırıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_30bac32f4de1f949a922b3227_o.jpg
Сегодняшний мой приезд напомнил мне о прошлом визите в Баку. Город с тех пор неузнаваемо изменился и стал ультрасовременным. Мне очень приятно находиться здесь. Я очень люблю азербайджанскую народную музыку, очень уважаю народных исполнителей вашей страны.
Как сообщает innews.media, об этом в интервью журналистам заявила народная артистка Казахстана Роза Рымбаева.
По словам народной артистки, Баку она посещала много раз в советский период. «У меня было много друзей из Азербайджана, среди которых - Муслим Магомаев, Полад Бюльбюльоглу, песни которого я исполняла. В последний раз я приезжала на его юбилей, на концерт, который проходил во Дворце Гейдара Алиева», - сказала она.
Роза Рымбаева добавила, что некоторое время назад в Казахстане при полном аншлаге прошел концерт азербайджанского ансамбля «Бахар», чье выступление зрители тепло приняли, наградив артистов бурными овациями.