https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_32cc291d933cd69302b759944_o.jpg
26 iyun – Silahlı Qüvvələr Günü Kapital Bank-ın 44 günlük Vətən Müharibəsində iştirak edən əməkdaşları üçün bank tərəfindən Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı olan Şuşaya səfər təşkil edildi. Səfərin məqsədi bayramı günü-gündən dirçələn, Qarabağın tacı olan Şuşada qeyd etmək, igidlərimizin qanı və canı bahasına azad edilən yerləri canlı görmək idi.
Səfərdə birinci və ikinci Qarabağ müharibəsində iştirak edən bank əməkdaşları və qazilər, müharibə zamanı orduya dəstək göstərən Qırmızı Ürəklər fondunun rəhbərliyi və arxa cəbhə qəhrəmanları da vardır. Azad edilən torpaqların bərpa edilməsi, aparılan işlərin sürətli olması, bir sıra beynəlxalq tədbirlərin Şuşada təşkil edilməsi və 30 illik həsrətə son qoyulması hamı kimi Kapital Bank əməkdaşlarında da qürur, sevinc və fərəh hissləri oyadırdı.
120-yə yaxın əməkdaşın qatıldığı səfər zamanı Cıdır düzü, Qala divarları, Gəncə qapısı, şəhərin simvolları olan və Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin 1992-ci ildə Şuşanı işğal edərkən gülləbaran etdikləri Üzeyir Hacıbəyli, Xurşidbanu Natəvan və Bülbülün heykəlləri, Yuxarı və Aşağı Gövhər Ağa məscidləri ziyarət edildi.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_32cc291d933cd69302b759944_o.jpg
26 июня, в День Вооруженных сил, Kapital Bank организовал для своих сотрудников, принимавших участие в 44-дневной Отечественной войне, поездку в культурную столицу Азербайджана — город Шуша. Целью визита было отметить праздник в возрождающейся изо дня в день жемчужине Карабаха городе Шуша, увидеть вживую места, освобожденные ценой крови и жизни наших героев.
В поездку отправились сотрудники банка, принимавшие участие в первой и второй карабахских войнах, руководство фонда Red Heart, оказывавшего поддержку армии во время Отечественной войны, и герои тыла. Восстановление освобожденных земель, оперативность проводимых работ, организация ряда международных мероприятий в Шуше и окончание 30-летней тоски вызвали у сотрудников Kapital Bank чувства гордости, радости и счастья.
В ходе поездки, в которой приняли участие около 120 сотрудников, были посещены равнина Джыдыр Дюзю, Шушинскую крепость, Гянджинские ворота, Верхняя и Нижняя мечети Гевхар-аги, и символы города, расстрелянные армянскими вооруженными силами при оккупации Шуши в 1992 году — памятники Узеира Гаджибейли, Хуршидбану Натаван и Бюльбюля.